5 причин, через які банк може заблокувати вашу карту: що робити в цій ситуації

Зараз на головній

Неприємно, коли хочеш скористатися банківською картою, а вона виявляється заблокована. У таку ситуацію може потрапити кожен. Ми з’ясували, чому банк може заблокувати карту і, досить важливо знати, що робити, якщо це сталося.


Введення ​​неправильного ПІН-коду

Найбільш очевидна реакція банку на багаторазове введення неправильного ПІН-коду в банкоматі або терміналі для оплати – це блокування карти. Це необхідно для захисту ваших грошей при втраті або крадіжці картки.

Що робити?

  • Якщо ПІН-код вводили ви

Зв’яжіться зі службою підтримки банку і поясніть ситуацію. Вам допоможуть розблокувати картку і змінити ПІН-код.

  • Якщо повідомлення про блокування прийшло раптово

Перевірте, чи на місці ваша карта. Можливо, ви її десь забули або упустили, і тепер ваші заощадження виявилися під загрозою. Якщо карту знайти не вдалося, зателефонуйте в банк, розкажіть про проблему і залиште заявку на перевипуск карти.

Якщо карта на місці, а в повідомленні про блокування вказано підозрілий номер телефону і посилання, можливо, це робота шахраїв. Зв’яжіться зі службою підтримки банку за офіційним номером телефону і уточніть інформацію.

Вчинення нетипових операцій

Банки відстежують фінансові операції і можуть заблокувати карту через сумнівну транзакцію. Ось що може викликати підозру:

  • картою вперше розплатилися за кордоном;
  • картою оплачували покупки в різних країнах з короткими проміжками часу;
  • з карти намагалися зняти гроші в різних банкоматах з короткими проміжками часу;
  • картою оплатили онлайн-покупку на незахищеному сайті.

Що робити?

Перш ніж блокувати карту через сумнівну транзакцію, співробітники банку зазвичай намагаються зв’язатися з клієнтом. Але якщо їм не вдається додзвонитися, карту блокують з метою безпеки. Вам потрібно самостійно зателефонувати в банк, щоб підтвердити свою особу і операції по карті.

Якщо ви плануєте розплачуватися картою під час поїздок за кордон, заздалегідь попередьте про це банк. Наприклад, напишіть в чаті. Це особливо важливо, якщо раніше ви ніколи не користувалися картою під час подорожей.

Ігнорування терміну дії карти

У будь-якої карти є термін дії. Він зазначений на самій карті. Після зазначеної дати ви не зможете поповнювати рахунок, знімати готівку і виконувати інші операції.

Що робити?

Заблокована тільки карта – з вашим рахунком все в порядку, і ви можете зняти гроші, відвідавши відділення банку, або перевести їх на інший рахунок через мобільний банк. Але краще не чекати «дня Х» і заздалегідь перевипустити карту. Оптимальний варіант – за 1-2 місяці до закінчення терміну дії.

Переведення в готівку грошей

Якщо клієнт банку отримує великі суми з різних рахунків, а потім переводить їх, система може запідозрити наявність нелегальних доходів. Те ж саме – і в разі, якщо регулярно поповнювати карту великими сумами готівки. Банк може заблокувати карту до підтвердження законності грошових надходжень.

банківська карта

Що робити?

Терміново зв’язатися з банком і переконатися, що карту заблокували через підозри у відмиванні грошей. Спеціаліст служби підтримки повинен розповісти, яка саме операція викликала блокування. В цьому випадку власнику карти потрібно довести законність операцій за допомогою чеків, квитанцій, договорів або довідок, що пояснюють джерела доходів і витрат.

Якщо банк відмовиться визнати операцію законною, варто звернутися зі скаргою у відповідні органи.

Несплата боргів

Гроші на карті можуть бути арештовані, якщо у клієнта накопичилися несплачені штрафи, податки або рахунки за ЖКП. У цьому випадку підставою для блокування є заява кредитора – дорожньої інспекції, податкової або керуючої компанії.

Що робити?

Терміново оплатити заборгованості або дочекатися рішення суду. Суд вилучить лише ту суму, яка необхідна для погашення боргу, а інша буде розблокована протягом 10 днів.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,970Фанитак
508Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей