Як знайти причину повільного інтернету та виправити цю прикрість

Зараз на головній

Рано чи пізно кожен користувач стикається з проблемою збою в роботі мережі інтернет. Перш ніж дзвонити провайдеру, фахівці рекомендують визначити, що стало причиною зниження швидкості з’єднання. Тоді стане зрозуміло, чому у вас дуже повільний інтернет. Факторів, що впливають на показники, досить багато. Виявити, що саме спровокувало спад інтернет-трафіку, можна шляхом виключення.


Основні причини повільного інтернету

Конкуренція на ринку телекомунікацій призвела до того, що постачальники послуги інтернет чітко стежать за виконанням умов, які прописані в договорі. Їм не вигідно втрачати своїх клієнтів. Тому при зниженні показників швидкості користувачеві, в першу чергу, слід самостійно провести аналіз і вичислити причину уповільнення інтернету.

Слабкий сигнал Wi-Fi

Щоб з’ясувати, чи не є причиною повільного інтернету слабкий сигнал Wi-Fi, необхідно перевірити швидкість з’єднання, приєднавши до роутера. Після цього слід підключити пристрій до комп’ютера через LAN-кабель. Якщо проблема спостерігається тільки в першому випадку, користувачеві рекомендується придбати новий маршрутизатор.

Фахівці в області IT-технологій рекомендують періодично оновлювати налаштування роутера. Після додавання і перевірки списку всіх МАС-адрес, необхідно включити фільтр.

Одного маршрутизатора на великий будинок може бути недостатньо. Навіть якщо він встановлений в правильному місці, наявність великої кількості стін глушить сигнал. Для вирішення проблеми не варто вдаватися до допомоги пивної банки, як радять народні умільці. Кращим рішенням стане встановлення репітерів (повторювачів), які збільшать зону покриття. Пристрої поміщають на відстані від маршрутизатора, вони передають сигнал в найвіддаленіші куточки будинку.

Занадто багато пристроїв на одному каналі Wi-Fi

Більшість домашніх роутерів підтримують одночасно не більше 30 підключених пристроїв. З огляду на те, що в сучасних сім’ях до Wi-Fi підключають не тільки телефони, планшети і комп’ютери, а й камери, датчики і лампочки, не дивно, що швидкість з’єднання стрімко падає. Якщо сигнал не запаролено або в сім’ї у кожного по кілька гаджетів, періодично вони спонтанно будуть відключатися від маршрутизатора.

Пошкоджений кабель

Швидкість передачі даних безпосередньо залежить від цілісності лінії. Якщо втрачається інтернет-з’єднання, слід перевірити кабель на наявність прихованих і видимих ​​дефектів по всій довжині. Особливу увагу приділити тим ділянкам, де раніше робилися скручування. У цьому місці кабель може окислюватися, а опір провідників вирости.

На швидкість інтернет-з’єднання впливають всі перераховані чинники, тому рекомендується проводити профілактичні перевірки ще і на природне старіння кабелю.

Проблеми на магістралі

Програми з відео та іграми споживають левову частку трафіку, обмежуючи пропускну здатність для інших додатків. Деякі з них запускають приховані додаткові фонові процеси, які знижують швидкість з’єднання.

Щоб виключити проблему, користувачеві слід перевірити пристрій на наявність програм, які працюють у фоновому режимі.

DNS-сервер провайдера повільно працює

Під час підключення до інтернету провайдер призначає користувачеві DNS-сервер. Швидкість з’єднання залежить від того, наскільки близько до будинку він знаходиться. Юзер вправі зробити самостійний перехід на новий сервер, але не факт, що це підвищить параметри.

Фахівці рекомендують за допомогою, наприклад, сервісу Namebench запустити порівняльне тестування двох DNS-серверів. Програма допоможе визначити, скільки часу в кожного з них йде на відповідь користувачеві.

Обмеження від провайдера

Іноді провайдер навмисно обмежує певні види трафіку. Наприклад, використання файлообмінних мереж. Причиною ліміту стає підвищене навантаження на мережі провайдера. Щоб користувачі, яким інтернет необхідний не для завантаження торрентів, не відчували на собі «принади» з утрудненим доступом в мережу.

Якийсь пристрій надмірно навантажив мережу

Маршрутизатор підтримує не менше 10 каналів зв’язку Wi-Fi. Як правило, користувачі використовують лише ті, які були налаштовані виробником пристрою за умовчанням. Тому не дивно, що вони виявляються перевантаженими. Щоб впоратися з проблемою, користувачеві рекомендується вибрати для роутера канал зв’язку, яким ніхто не користується.

Сучасні маршрутизатори мають опцію автоматичного підбору каналів зв’язку. Але ця функція не завжди спрацьовує, тому краще допомогти роутеру. Для цього існують програми, які проаналізують мережу і підкажуть оптимальний варіант.

Віруси або шкідливі програми

Переходи за сумнівними посиланнями, де заохочують завантажити що-небудь без реєстрації, нагороджують пристрої шкідливими програмами, які поширюються через комп’ютерні мережі. Якщо девайс «підчепив» інтернет-вірус, останній може мимоволі гальмувати трафік. Тільки регулярне оновлення антивірусних програм для очищення комп’ютера і стаціонарний антивірус з постійним захистом допоможуть впоратися з проблемою.

Іноді трапляється, що користувач встановив програму, але забув її активувати. Це теж може вплинути на швидкість з’єднання.

Неправильні налаштування роутера

Перш ніж приступати до налаштування маршрутизатора, необхідно дізнатися кілька важливих деталей:

 • яку технологію з’єднання використовує постачальник послуг;
 • чи робить провайдер прив’язку по МАС-адресі.

Вся інформація вказана в договорі з підключення до інтернету. Щоб налаштувати роутер, необхідно правильно вказати тип з’єднання, задати параметри. Також, якщо постачальник послуг робить прив’язку до МАС-адреси, варто її прописати або клонувати.

Як правильно встановити причину

Щоб відшукати причину зниження швидкості інтернет-з’єднання, користувачеві необхідно планомірно виключити зі списку можливі причини:

 1. Перевірити комп’ютер на наявність шкідливих програм і вірусів, які часто стають причиною зниження трафіку.
 2. Протестувати пристрій на приховані фонові процеси, які «перетягують ковдру на себе». Коли ОС пристрою налаштована на закачування оновлень в автоматичному режимі, для з’ясування причини необхідно призупинити всі процеси. Якщо показники швидкості виростуть, значить, проблема криється в фонових режимах.
 3. Користувачам бездротового інтернету, які користуються маршрутизатором, у яких швидкість сигналу знижується вечорами і у вихідні, необхідно пошукати вільний канал. Перешкоди може створювати мережеве обладнання сусідів, які полінувалися переналаштувати роутер.
 4. Виключити технічний збій на лінії або проведення планових робіт постачальником послуг, зателефонувавши в техпідтримку провайдера. Якщо оператор підтвердить гіпотезу, варто запастися терпінням, дочекатися закінчення проведення на лінії ТО.

Хитрі творці сайтів навмисно знижують швидкість з’єднання, змушуючи користувача купувати PRO-акаунти.

Основні методи вирішення проблеми повільного інтернету

Як вирішити проблему низької швидкості інтернету, якщо з’ясувалося, що падіння сталося з вини користувача:

 1. Перевірка ресурсів пристрою. Системні можливості комп’ютера або іншого девайса можуть обмежувати швидкість інтернету. В цьому випадку підвищити швидкість з’єднання допоможе тільки заміна пристрою.
 2. Чистка. Щоб збільшити працездатність комп’ютера, фахівці рекомендують періодично чистити його від пилу та інших забруднень. Це дозволить пристрою працювати без перегріву, на повну потужність.
 3. Зниження навантаження ПК. Вирішення проблеми – закриття фонових програм.
 4. Перевірка справності мережевого обладнання. Якщо швидкість з’єднання безпосередньо в межах норми, прийшов час поміняти роутер.
 5. Відключення програми торрентів для перевірки роботи інтернету. Ці утиліти значно знижують швидкість.
 6. Встановлення нового веб-оглядача. Будь-яке програмне забезпечення іноді дає збій, тоді доводиться оновлювати браузер.

Зміна каналу мовлення бездротової Wi-Fi-мережі. Метод підходить для тих користувачів, у кого є досвід налаштування маршрутизаторів.

Як дізнатися реальну швидкість свого інтернету

Найпростіший спосіб дізнатися швидкість свого інтернету – завантажити файл. Наприклад, при тарифі 100 Мб / с повинна видаватися швидкість 12 Мбайт / с. Тобто файл розміром 120 Мбайт повинен завантажитися за 10 с. Користуючись цим методом, слід врахувати, що віддалений сервер може не віддавати файл з тією швидкістю, з якою його скачує користувач. Та й знайти носій інформації відповідного для тесту розміру теж непросто.

Більш надійний спосіб – скористатися для перевірки швидкості спеціальним сервісом. Найбільш популярними з них є Speedcheck, Speedtest. При цьому варто знати, що провайдери періодично моніторять трафік користувача. Якщо вони бачать, що той направив запит на один із сервісів, можуть відключити для нього обмеження. Тоді користувач побачить максимальні показники з’єднання.

Алгоритм вимірювання швидкості на прикладі програми Speedtest:

 1. Підключити LAN-кабель до комп’ютера безпосередньо, налаштувати з’єднання.
 2. Перейти на онлайн-сервіс, запустити перевірку.
 3. Коли процедура буде завершена, інтернет-кабель варто знову підключити до роутера. Запустити перевірку.

Якщо при прямому вимірі швидкість інтернет-з’єднання нижче заявленої провайдером, необхідно звернутися до постачальника послуги. Варто взяти до уваги, що показники вимірювання швидкості безпосередньо вище, ніж характеристики, отримані через маршрутизатор.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,727Фанитак
500Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей