Hardnews

У Apple презентували корисний гаджет – AirTag: шпигувати за вами не вийде

Компанія Apple недавно представила незвичайний гаджет, він називається AirTag. Представляє він собою невелику пластинку у вигляді великого ґудзика.

Що це таке?

AirTag- це трекер, спеціальний гаджет, який потрібен для того, щоб знаходити свої втрачені речі за допомогою смартфона. Давайте розглянемо декілька ситуацій.

Наприклад, такий трекер можна покласти в кишеню рюкзака або в гаманець, а в додатку локатор на смартфоні iPhone, ми будемо бачити, де знаходиться цей предмет і легко зможемо знайти його.

На ілюстрації видно, як це працює. Велосипед, парасолька і ключі як на долоні.

Окремо в продажу є спеціальні чохли для цього трекера з кільцем або карабіном, тому його можна буде причепити куди завгодно.

Крім іншого AirTag може видавати звукові сигнали для того, щоб ви могли виявити зниклу річ, після активації відповідної функції в додатку на смартфоні.

Як працює AirTag?

Трекер працює по сучасному захищеному з’єднанню Bluetooth. Тобто пристрій постійно транслює сигнал по з’єднанню, а смартфон, якщо на ньому включена функція «мережа локатора» приймає цей сигнал і розшифровуючи його показує місце розташування трекера і відповідно втраченої речі.

Трекер живиться від одного вбудованого акумулятора, який орієнтовно прослужить рік, а далі його потрібно буде замінити на новий. Елемент живлення не дорогий і сам трекер витрачає дуже мало енергії.

Оскільки з’єднання відбувається за сучасними енергоефективний протоколом Bluetooth, за розряд батареї на смартфоні переживати не варто.

AirTag прямо зі смартфона можна перевести в режим пропажі і таким чином можна налаштувати його так, щоб той, хто знайде зміг отримати вашу контактну інформацію і зв’язатися з вами. А ви отримаєте повідомлення про те, що хтось знайшов вашу річ.

Безпека

Схоже, компанія заморочити над безпекою, оскільки трекер не зберігає на собі жодної інформації, а сигнали передає в зашифрованому вигляді. Таким чином місцезнаходження трекера можете побачити тільки ви, бо він вже був підключений до вашого смартфону. Навіть якщо хтось спробує підключитися до трекера, цього зробити не вдасться.

Також трекер захищений від використання в якості жучка. Тобто якщо хтось спробує покласти трекер у ваші речі, то ваш iPhone відразу сповістить вас про це, а якщо ви це не помітите, трекер почне видавати звукові сигнали. Всі автоматичні спрацьовування для знаходження AirTag починають працювати, коли поруч немає його власника, тому його не вийде використовувати для стеження за вами.

AirTag захищений від води за стандартом ip67, а це значить, що занурення під воду йому не страшні. На смартфоні з’явитися інформація, про те коли потрібно буде замінити батарейку, але це відбудеться не раніше ніж через рік, після початку використання.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button