Статті

Як можна зупинити дзвінки від шахраїв та звідки вони знають ваш номер?

Як шахраї дізнаються наші номери? Навіщо вони дзвонять і скидають? Що робити, якщо вже набридли небажані дзвінки? Ділимося інформацією, як номер телефону потрапляє в руки спамерів і як припинити постійні обдзвони.

Шахраї дізнаються номери різними способами:

Соціальні мережі

Часто користувачі соцмереж розміщують свій номер на особистий сторінках і не приховують його від сторонніх очей. Буває і так, що прихований номер стає відомий шахраям. Це відбувається через злом сторінки одного з ваших друзів в соцмережі.

Через оголошення

З великою ймовірністю ваш номер можуть взяти з сайтів, де ви розмістили оголошення або свою вакансію. Разом з номером шахраї дізнаються і ваше ім’я. Таким чином, ви стаєте легкою мішенню для спам-дзвінків.

Картки знижок

Для реєстрації карти-знижок в магазині ви вказуєте свій номер. Найчастіше сумлінність деяких компаній сильно страждає, і ваші дані потрапляють надто підприємливим людям.

Перенабір номера

Кожна друга людина отримувала дзвінки, які відразу ж переривалися. Навіщо дзвонити і скидати? Саме так шахраї перевіряють, чи користується хтось цим номером телефону чи ні. Якщо ви встигли відповісти на дзвінок, то номер «живий». Таким чином, спамери збирають бази телефонних номерів і обдзвонюють їх набагато частіше.

Список номерів

Чи замислювалися ви, у скількох знайомих записаний в телефоні ваш номер? Існують віруси, які вміють сканувати списки телефонних номерів. Якщо таке станеться з телефоном хоча б одного знайомого, у якого є ваш номер, цей вірус зможе посприяти зловмисникам і розіслати їм копії вашого та інших телефонних номерів.

Що з цим робити?

Все просто. Не відповідайте на невідомі дзвінки і ні в якому разі не передзвонюйте. Той, хто дійсно хоче до вас додзвонитися, відправить вам повідомлення або подзвонить трохи пізніше. Запам’ятайте, що шахраї завжди змінюють номер і не будуть дзвонити з одного і того ж номера двічі. Також по можливості не залишайте свій номер в соціальних мережах і на різних сайтах. Для продажу товарів і послуг на платформах краще придбати спеціальний номер і не використовувати своє справжнє ім’я.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button