Статті

Xiaomi приголомшила фанатів сумною звісткою про здорожчання смартфонів

Чому Xiaomi топ за свої гроші? Зовсім не тому, що компанія пропонує смартфони, які крутіше інших. Ні в якому разі. Вони абсолютно такі ж, як і у її конкурентів. У них встановлюється таке ж залізо, вони працюють на базі тих самих версій Android і підтримуються плюс-мінус стільки ж. Інша справа, що при відносно рівних можливостях вони коштують приблизно на третину дешевше аналогів. Принаймні, так було, коли Xiaomi тільки заходила на ринок смартфонів, але тепер вона набрала жирку, розм’якла і почала підвищувати ціни на свої апарати, плануючи робити це і в майбутньому.

За словами віце-президента Xiaomi Вана Сяну, підвищення цін на смартфони бренду ще не закінчилося. Незважаючи на те що компанія дуже старається утримувати їх на максимально низькому рівні, висока ймовірність, що деякі моделі почнуть дорожчати вже в найближчому майбутньому.

Ціни на смартфони Xiaomi

Qualcomm
Дефіцит процесорів Qualcomm призведе до підвищення цін смартфонів Xiaomi і не тільки

Чесно кажучи, ми намагаємося робити все можливе, щоб пропонувати нашим клієнтам кращі ціни на нашу продукцію. Однак ситуація на ринку призвела до збільшення витрат на комплектуючі, тому не виключено, що в майбутньому нам доведеться перекласти частину цих витрат на споживача – сказав Сян.

Зростання витрат, про які говорить Сян, пов’язане з різко виниклим дефіцитом процесорів Qualcomm. Американський виробник напівпровідників виявився не в силах задовільнити збільшений попит всіх своїх партнерів, і був змушений відмовити в постачанні деяким з них. Саме з цієї причини Samsung навіть відмовилася від випуску Galaxy Note 21 в цьому році – їй просто не вистачило процесорів.

За словами Сяну, Xiaomi шукає шляхи оптимізації витрат, щоб мінімізувати підвищення цін на свої смартфони. Швидше за все, компанія веде переговори з іншими постачальниками, обіцяючи їм закупити більш вагому партію комплектуючих в обмін на знижки. Але оскільки партнери Xiaomi не можуть випускати необмежені об’єми запчастин, а сама Xiaomi не може купувати їх нескінченно багато, очевидно, що нас з вами дійсно чекає зростання цін.

На які моделі своїх смартфонів Xiaomi підніме ціни, не уточнюється. За логікою це повинні бути флагмани, тому що саме топові процесори виявилися в дефіциті. Але цілком можливо, що Xiaomi захоче розділити витрати між усіма користувачами в рівних частках, щоб не задирати ціни на апарати з преміального сегмента. Тому висока ймовірність, що подорожчають і флагмани, і бюджетники.

Який смартфон Xiaomi купити в 2021

Швидше за все, виростуть ціни взагалі всіх смартфонів Xiaomi

Однак підвищення цін явно чекає не тільки смартфони власного бренду Xiaomi, але і всіх дочірніх. Зараз у Xiaomi їх три: Redmi, Poco і Black Shark. Всі вони позиціонуються як недорогі пристрої, тому на їх продажах підвищення цін може відбитися вельми помітно. Виходить, що Xiaomi повинна діяти максимально філігранно, щоб і самій не залишитися в мінусі, і споживача не відлякати.

Чи можна уникнути підвищення? Звичайно можна. Правда, єдиний вихід для нас з вами – це купувати смартфони Xiaomi саме зараз, не затягуючи до останнього. Тим більше що за станом на кінець березня 2021 року асортимент виробника вже пропонує безліч моделей актуального покоління з найсучаснішим залізом. Правда, купувати краще саме на Алі.

Ось вам наш особистий рейтинг:

  • Black Shark 4 (8/128 ГБ) – очікується в продажі;
  • Poco X3 – 7 000 грн.;
  • Redmi Note 10 Pro – 8 300 грн.;
  • Poco M3 – 5 000 грн.;
  • Xiaomi Mi 10 Ultra – очікується в продажі.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button