Чому на фотографіях з космосу зовсім не видно зірок?

Зараз на головній

У сьогоднішній статті ми вирішили розібрати одне з найпоширеніших питань. Чому майже на всіх фотографіях зроблених з космосу не видно зірок?


Якщо ми подивимося на фотографії нічного неба зроблені з Землі, то ми побачимо купу зірок, але наприклад на фотографіях з Місяця, з Міжнародної космічної станції або навіть на знімках космічних апаратів небо абсолютно чорне. Чому так відбувається?

Деякі люди пов’язують це з постановкою, нібито це все знімають в якомусь павільйоні і вони просто забули додати зірки в кадр. Але давайте відкладемо теорії змови і спробуємо знайти цьому інше пояснення.

Наприклад МКС. На фотографії нижче ми не побачимо зірок, але варто звернути увагу, що космонавт освітлюється Сонцем. “Денні” знімки робляться на короткій витримці через що матриця фотоапарата просто не встигає зібрати світло від далеких зірок, оскільки воно набагато тьмяніше за наше Сонце.

Фотографія космонавта на МКС. Фото взято з відкритих джерел.

Щоб зробити гарні знімки при денному освітленні потрібно виставити коротку витримку або світлочутливість. Це правило працює і на Землі і в космосі.

Що стосується фотографування нічного неба з Землі, то думаємо ви вже зрозуміли, що такі фотографії можливі тільки завдяки великій витримці і мінімальному світловому забрудненні.

Якщо ми захочемо сфотографувати наприклад Місяць на великій витримці, то у нас вийде зняти зірки, але на жаль ми зіпсуємо фотографію нашого супутника, оскільки зібрали від нього занадто багато світла.

Знімок Місяця з витримкою в 2 секунди. Фото взято з сайту aboutspacejornal.net.

Насправді можна і з Місяця зняти зірки. Давайте візьмемо фотографію космічного апарату “Клементина” на якому чітко видно зірки. Цей кадр був зроблений з нічного боку Місяця.

Фото космічного апарату Клементина. Фото взято з відкритих джерел.

Тут ми можемо побачити якусь місячну зорю, що насправді є сонячним світлом, який розсіюється хмарами пилу завислими над Місяцем. Ще одне яскраве джерело світла (праворуч) це Венера.

У підсумку відповідь на питання виявилося дуже простим і зовсім необов’язково придумувати змови світового уряду.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,726Фанитак
500Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей