Статті

Експерти розповіли, як саме телефонні шахраї підміняють номери

Якщо за день кілька раз нас не потурбують з масовим обдзвоном з незнайомих київських номерів, то ми вже починаємо підозрювати, що смартфон не працює. На жаль, це дійсність не тільки для нас, а й для більшості українців. Причому цьому багато в чому сприяють наші закони, оскільки вони дозволяють підміняти номер абонента. Розповімо, як це працює.


Як працює підміна номера

За статистикою кожен десятий телефонний дзвінок в Україні носить шахрайський характер. І в цьому немає нічого дивного, адже для цього створені всі умови. Будь-яка організація може звернутися до мобільного оператора і купити послугу хмарної АТС з можливістю підміни номера абонента.

Така послуга реалізована на базі SIP-телефонії. Дзвінки всередині групи абонентів – між співробітниками компанії, відбуваються через інтернет. Це дуже зручно і вигідно, коли працівники перебувають у різних частинах країни. Для доступу в офісну телефонну мережу їм досить мати вихід в інтернет. Спілкування всередині компанії між працівниками стає практично безкоштовним і безлімітним.

SIP-телефонія дозволяє створювати віртуальні офісні телефонні мережі для віддалених працівників

За окрему плату можна купити номери телефонів, за якими в цю компанію можна додзвонитися із звичайних мобільних або стаціонарних телефонів. Так компанія може отримувати вхідні дзвінки від своїх клієнтів.

А ще є додаткова послуга – підміна номера абонента, яка дозволяє написати будь-які цифри в ідентифікатор джерела дзвінка, які будуть відображатися на екрані телефону у абонента. Обмеження за законом лише в тому, що не можна використовувати вже існуючий (зайнятий) кимось номер.

Благими намірами

Спочатку ця послуга переслідувала добру мету. Наприклад, вона могла б допомогти, дзвонити клієнтам нібито з місцевих міських номерів навіть з іншого кінця країни, щоб викликати у клієнтів більше довіри. Але, по факту, цікава ця послуга виявилася в першу чергу шахраям.

За допомогою підміни номерів співробітники компанії можуть дзвонити своїм клієнтам з будь-яких куточків країни так, наче вони знаходяться у вашому місті.

Без докорів сумління, за допомогою цієї послуги провертаються сірі і відвертого злочинні схеми по відбиранню грошей у населення. А мобільні оператори, фактично, на цьому наживаються. Причому всі.

Більшість обдзвонів відбуваються з київських номерів, хоча насправді дзвінок може бути виконаний з будь-якої точки країни. Очевидно, що довіра до столичної компанії буде вища, ніж, з невеликого провінційного містечка. Це один з елементів хитрого плану шахраїв.

І що найнеприємніше: передзвонити на цей номер в 99% не вийде. У кращому випадку ви почуєте голос автоінформатора компанії або взагалі “Набрано невірний номер”.

За допомогою підміни номера шахраї не тільки приховують себе, але і викликають помилкове відчуття довіри.

Як боротися

Боротися з цим простіше простого і за кордоном є багатий досвід протидії такому виду шахрайства на законодавчому рівні. А поки ми лише чуємо періодичні новини від різних відомств на кшталт “Виявлено новий вид шахрайства …” і нам розповідають як самим проти цього боротися.

Зараз наші громадяни, а особливо люди похилого віку, залишені один на один з шахраями. Мобільні компанії імітують глибоку заклопотаність, заробляючи на цьому, а державні чиновники роздають поради, замість того щоб це заборонити.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button