Softnews

Експерти розповіли, як збільшити або зменшити швидкість інтернету на комп’ютері

Кожен з нас стикається з ситуацією, коли швидкості інтернету перестає вистачати. Це стосується онлайн-ігор, скачування з torrent-мереж, при перегляді відео роликів, та й просто при роботі в браузері. Звичайно, швидкість сучасного інтернету не порівняти з тією, яка була років 10 тому. А вже півтора десятиліття назад – і поготів, коли у всесвітню мережу виходили за допомогою звичайної телефонної лінії. Зараз вже немає ADSL-модемів, та й 3G-модемами, що прийшли їм на заміну вже мало хто користується.

Зараз всіх користувачів можна, мабуть, розділити на кілька категорій: перша використовує телефон як модем, приєднавши його до комп’ютера через USB-кабель, другі використовують домашній інтернет, причому неважливо через Wi-Fi чи безпосередньо через мережеву карту вони отримують його.

У будь-якому випадку зайві кілька відсотків збільшення швидкості інтернету нам ох як не завадять.

Мова про збільшення швидкості інтернету має бути найбільш актуальною для тих, хто працює в офісі у одній мережі.

Трохи чаклунства – і ваша швидкість буде трохи вище, ніж у колег. Так, це недобре, але ми ж їх не будемо обманювати, і не за їх рахунок, не на шкоду їм будемо використовувати більш широкий канал. Чому – зараз пояснимо. Ні, карми ми собі не зіпсуємо, це не позначиться на підвисанні у них, цього не буде.

Вся справа в тому що творці системи Windows – інопланетяни. Ще з дев’яностих років користувачі дивуються, як нелогічно багато в цій операційній системі побудовано.

Одна з таких дивних логік реалізована в пропускній здатності каналу. Інтернет в будь-якій версії Windows штучно обмежений. Канал звужений. Ті, хто в темі, вміють його штучно розширити до 100%. І ми вам зараз покажемо, як це зробити власноруч. Це не важко.

Знайдіть на клавіатурі і натисніть клавіші Windows і R. Навряд чи потрібно комусь пояснювати, що клавіша Windows – це кнопка зі значком “вікна”. Тиснемо її і, не відпускаючи, клавішу R.

Тиснемо клавіші Win + R для прискорення інтернету

З’явиться ось таке вікно

Пишемо в ньому (або копіюємо звідси) gpedit.msc

Слідкуйте при копіюванні, щоб не було пропусків

Тиснемо Enter. Відкривається ось таке віконце

Щоб комфортно було в ньому працювати, розгорніть його на весь екран, а вертикальну смужку, що заважає, мишкою перетягніть вправо.

Тепер шукаємо такі рядки і натискаємо на них по черзі:

Конфігурація комп’ютера> Адміністративні шаблони> Мережа> Завдання пакетів QoS.  Натискаємо на останній.

І справа з’являється ось такий список:

Клікаємо двічі по “Обмежити резервовану пропускну здатність”

бачимо:

Нам треба натиснути на “Включити”. В поле внизу замість 20% виставляємо 0%. Тиснемо ОК.

Що ми зробили? Ми замість встановленого творцями операційної системи обмеження перехопили управління ним на себе. Яким воно було – хто знає? Але замість цього числа ми штучно розширили пропускну здатність каналу на всі 100%, вказавши 0% в якості відсотка обмеження.

Перезавантажуємо комп’ютер, і користуємося інтернетом по-повній.

Відразу скажемо, скептиків чекає розчарування: ми не побачимо скаженого приросту швидкості, але ми цього і не обіцяли. Фактично ми отримуємо всього кілька відсотків приросту. Але хіба це погано?

І останнє, що не має відношення до теми. Крім вищеописаного, тільки що ви отримали лайфхак, як зменшити швидкість інтернету на чужому комп’ютері, якщо ви, звичайно, отримаєте до нього доступ. Вас дратує співробітник, весь час дивиться ролики або слухає музику? Обмежте тихенько йому швидкість, і насолоджуйтесь))


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button