Softnews

Коли вийде та чим здивує нова ОС Windows 11

Про 11 версію Windows, терміни виходу, точну дату релізу говорити з упевненістю досить важко. Хоча б тому, що інформація надто суперечлива. Офіційні джерела розробку нової ОС не підтверджують. Але зате альтернативні повні відомостей. Навіть подробиці наводяться: як виглядає, вимоги, характерні особливості. Спробуємо розібратися з Windows 11, уявивши, що вона все ж існує.

Коли планується вихід нової Windows

Чутки про появу наступної за рахунком ОС від корпорації «Майкрософт» періодично то виникають, то зникають. Єдиної точки зору у експертів немає. Звичайно ж, компанії вигідно створити інтригу, пов’язану з виходом системи. Але що робити звичайним користувачам?

Windows 11

На деякий час припустимо, що ОС Windows 11 все-таки буде. Заодно дізнаємося, що там приготували розробники. До речі, в якості «останньої» дати виходу оголошений 2021 рік. Точніше – перше півріччя. Почекаємо, а поки ознайомимося з інформацією про свіжу збірку Windows.

Нововведення

Традиційно нова ОС повинна якось виділятися, відрізнятися від інших продуктів Microsoft.

Серед нововведень, які будуть представлені користувачам (і тестувальникам в тому числі), знаходяться наступні:

  • Перероблений зовнішній вигляд, інтерфейс.
  • Змінений Центр повідомлень.
  • Спрощене встановлення.
  • Адаптивна Панель завдань.
  • Прискорений пошук з меню Пуск.
  • Можливість підтримки гаджетів на інших платформах.

Вважається, що ОС Windows 11 буде працювати на новому ядрі та стане швидше і надійніше попередніх збірок. Її ліцензування не буде коштувати ні цента – обійдеться користувачам безкоштовно.

Дизайн

Шанувальники «десятки» із зусиллями зможуть знайти спільні риси між даною та новою Windows. Розробник обіцяє повністю змінений дизайн, одночасно забезпечуючи прискорений запуск, стабільну роботу, дружність інтерфейсу.

Центр повідомлень

Оскільки наживо OS ніхто не бачив, залишається покладатися на інформацію інсайдерів. Йдеться про те, що повідомлення в «одинадцятці» чимось нагадуватимуть рішення в Mac. Шторка і миттєвий перехід на потрібну позицію.

Встановлення

Складнощі встановлення, наявність певних кваліфікаційних вимог до користувача – це те, з чим постійно стикаються в продуктах Microsoft. Тому процес інсталяції часто нагадує складний магічний ритуал, недоступний непосвяченим. У новій ОС Windows обіцяють наявність принципово іншого завантажувача. Швидкого і зі спрощеним алгоритмом дій, приємним дизайном. І синій екран під час оновлень більше не з’явиться. Відтепер апдейти будуть відбуватися у фоновому режимі, не привертаючи додаткової уваги користувача.

Панель задач

Зміни закономірно торкнулися такого звичного для користувачів Windows органу управління, як Панель завдань. Вперше інструмент задумано зробити змінним, адаптованим до конкретних вимог. Це додасть дружності, дозволить персоніфікувати кожну окремо взяту ОС.

Меню Пуск

І тут очікуються нововведення та значні зміни. Дане меню стане багатофункціональним. Обридлі всім «плитки» зміняться сіткою встановлених додатків. Крім того, користувач зможе здійснювати пошук, як по ОС, так і в мережі. З’явиться сфера рекомендацій. Туди потраплять передбачувані корисні ресурси, офісні документи. Причому перелік стане змінним, прив’язаним до дій в Windows.

Підтримка пристроїв Android

Чи буде повноцінна підтримка Андроїд-гаджетів в новій ОС, поки не ясно. У «десятці» Microsoft застосувала хитрий трюк – включила синхронізацію з деякими додатками мобільної платформи. Але не для всіх версій Android. І для обмеженої кількості пристроїв. За логікою, в ОС Windows 11 повинна бути проведена поглиблена «робота над помилками». І, цілком ймовірно, користувачі нарешті зможуть без «танців з бубном» і шаманських ритуалів підключати смартфон до ПК. Працювати безпосередньо з мобільними додатками.

Сумніви, ложка дьогтю, інші моменти

Після того, як прозвучала новина про появу нової OS, як і раніше залишаються сумніви в правдивості інформації. Керівництво компанії неодноразово наголошувало на тому, що Windows 10 – остання. Але як це розуміти? Що корпорація піде від звичного дизайну, ядра, набору ключів? Або все ж запустить наступну лінійку, що починає нове покоління Windows? За логікою речей, Білл Гейтс ніяк не може повністю припинити розробку ОС. Оскільки тоді добровільно віддасть свою частку ринку конкурентам. Швидше за все, чергова версія все ж таки з’явиться. Ось тільки якою вона буде, як стане називатися – не відомо.

Що стосується термінів виходу, то озвучується весна 2021 роки (перше півріччя). Але і це неточно. Як показує практика, дати релізів легко переносяться (навіть взагалі змінюються). Залишається чекати. В ОС поки не планується підтримка ПЗ Win32. Це мінус. Чи означає це, що нова Віндовс стане іншою, лінуксоідною – остаточно не ясно. До речі, про системні вимоги. Передбачається, що Windows 11 прихильно сприйме машини з CPU на 2 ядрах і більше, з частотою від 1 гігагерц. ОЗУ знадобиться від 2 Гбайт. Вільне місце на жорсткому диску – від 35 Гігабайт. Апетити продуктів «Майкрософт» неухильно ростуть. Їм потрібно все більше простору. Це плата за динамічні шпалери, швидкодію. Щоб згладити кілька суперечливе враження, розробники оголошують вільне ліцензування Windows 11. На даний крок компанія пішла вимушено, намагаючись відвоювати частину ринку конкурентів. Адже Віндовс завжди була відома платними ліцензіями.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button