Softnews

Як легко відключити прослуховування у своєму смартфоні

Напевно багато хто помічав, що смартфон має можливість трохи нас прослуховувати. Зазвичай, в цьому замішані сервіси від Google та й будь-які інші програми, які за гроші зливають цю інформацію рекламним мережам.

Як ви це вже зрозуміли – потрібно це для підбору реклами. Буквально вчора розмовляв з одним по телефону і обговорював автомобілі ВАЗ. І ось відразу після розмови всюди з’явилася реклама салонів ВАЗ.

За фактом, в смартфоні стільки різних датчиків, що при наявності відповідних програм можна знати про людину все або майже все. Звичайно, збір голосових даних для реклами знеособлений, а слова розшифровує нейромережа і вміє вона розшифровувати тільки комерційні висловлювання на кшталт «потрібно купити шафу, шини, комп’ютер»

Давайте всю цю справу відключимо

Отже. Для цього вам необхідно потрапити в налаштування смартфона, далі зайти в «Додатки» і пошукати там такий пункт як «Дозволи додатків».

Залежно від версії Android і оболонки не зможемо вам точно підказати, але зазвичай опція знаходиться в налаштуваннях додатків.

Відкриваємо дозволи, йдемо в «Мікрофон» і знімаємо галочки з усіх додатків. Ми залишаємо тільки месенджери і «Телефон».

Таким чином, ніякі програми більше не мають доступу до мікрофона, крім тих, які ви самі вибрали.

Пам’ятайте, що голосові помічники також перестануть працювати!

Отже, мікрофон ми відключили. А що з камерою?

З камери точно ніхто не буде знімати відео. Оскільки смартфон може бути в кишені, камера може бути закрита … Та й сенсу немає. До того ж, якщо камера буде постійно працювати, то пристрій буде дуже швидко розряджатися.

Прибираємо інші «шпигунські можливості»

Крім мікрофона додатки можуть збирати дані з інших датчиків. Для цього, потрібно зайти в кожен пункт меню (з фото вище) і відключити доступ тим додаткам, яким ви не хочете надавати доступ.

Особливу увагу слід приділити пунктам “SMS”, “Камера”, “Контакти”, “Телефон”, “Місцезнаходження” та “Місце”.

Наприклад, я полюбляю пограти на смартфоні в простеньку гру «Більярд», але вона чомусь захотіла отримувати доступ до моїх “Контактів”.

Навіщо?

Швидше за все, безкоштовний додаток потрібно якось монетизувати, тому не зовсім чесний розробник відсилає вміст моїх контактів на його сервер, а далі він це все продає. Ось за такою аналогією і відключаємо доступ додатків до датчиків.

Думаємо логічно! Навіщо гра лізе в контакти, а додатки для перегляду PDF документів до мікрофона? Значить щось тут не те – все інше вже на совісті розробників.

Встановлюйте лише ті дозволи, які потрібні для роботи додатків. І намагайтеся уникати додатків, які занадто багато хочуть. Тут є вже причина задуматися, а чи все нормально? Може варто пошукати альтернативи? До речі, практично всі безкоштовні програми або збирають дані про вас, або напхані рекламою. Адже їх потрібно якось монетизувати.

Слід розуміти, що голосові помічники також збирають потрібну їм інформацію. Якщо боїтеся – можете ними не користуватися.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button