Hardnews

Шахраї використовують «Монобанк» в новій схемі обману українців

Інтернет-злочинці почали активно використовувати український банк «Монобанк» для обману клієнтів фінустанови. Вони представляються співробітниками Monobank, а потім обманом змушують людей переводити гроші зі своїх рахунків на рахунки злочинців.


Дану інформацію надали співробітники видання «Українські новини», які розбиралися в новій схемі. З’ясувалося, що шахраї копіюють тактику злочинців з РФ, які вже тривалий час обманюють жителів країни, використовуючи ім’я «Сбербанку». На телефон жертви надходить дзвінок від нібито представника служби безпеки «Монобанк», який заявляє, що картку людини заблокували через «активність шахраїв». Єдиний спосіб врятуватися від списання всіх коштів – перевести їх на «білу картку», тимчасове сховище, де гроші будуть в безпеці. Потім злочинець заявляє, що користувачеві саме зараз потрібно збільшити кредитний ліміт, нібито від цього буде залежати розмір суми, яку можна буде перевести (насправді шахрай просто з’ясовує, скільки на картці зберігається коштів). Потім злочинець диктує номер карти, нібито щойно створеної, а жертва переводить туди свої гроші, втрачаючи їх назавжди.

Грамотна мова, знання банківської термінології та переляк жертви – ось головні чинники, які змушують безліч українців вестися на поводу злочинців і віддавати їм гроші. До того ж вони дзвонять з київського міського номера, який починається на 044, а також часто називають номер карти, прізвище та ім’я користувача, що ще сильніше підвищує градус довіри. Запам’ятайте – служба безпеки «Монобанку» ніколи не дзвонить клієнтам банку, а також не вимагає проводити якісь процедури і називати особисті дані. Якщо це сталося – вас набирають шахраї.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button