Статті

Як продовжити термін служби старого смартфона

Ціни на смартфони ростуть, а покращення в нових моделях в останні кілька років, як правило, незначні. Замість того, щоб оновлювати пристрій кожні кілька років, все більше людей прагнуть продовжити термін служби свого смартфона. Розповімо, як це зробити.

Замініть акумулятор

Фактично, новий акумулятор – це найефективніший спосіб вдихнути нове життя в старий смартфон. Батареї мають певну кількість циклів зарядки (один цикл вважається від повністю зарядженого до повністю розрядженого пристрої), і в міру того, як акумулятор проходить через більшу кількість таких циклів, він стає менш ефективним. Більш того, заміну батареї варто розглядати не як разове рішення, а як звичайне обслуговування приблизно раз в 2 роки. І краще зверніться до фахівців.

Захистіть екран

Екрани частіше інших частин смартфона виходять з ладу – вони легко б’ються, дряпаються, а їх заміна коштує недешево. Щоб уникнути зайвих витрат, при покупці відразу візьміть захисне скло – поміняти його набагато простіше і дешевше, ніж дисплей гаджета. Можна також купити хороший амортизуючий чохол.

Негайно усувайте пошкодження

Якщо ви розбили екран, обов’язково якомога швидше відремонтуйте його, навіть якщо можете розглядати крізь тріщини потрібну вам інформацію. Це не косметична проблема – чим довше ви тягнете з ремонтом, тим більше бруду, жиру і сміття може потрапляти в тріщини і зможе пошкодити внутрішні компоненти смартфона. В ремонт смартфон віддавати краще відразу.

Те ж саме стосується і інших пошкоджень, не тільки екрану. Наприклад, якщо ви впустили смартфон у воду, краще віднести його до майстерні максимально оперативно. Домашні способи просушування не здатні прибрати всю вологу, яка затримується всередині смартфона і в кінцевому підсумку викликає корозію внутрішніх компонентів. Спеціаліст очистить і висушить кожну деталь за допомогою спеціального обладнання.

Очищуйте порт зарядки

Порт для зарядки збирає бруд, який може порушити роботу пристрою і привести до проблем з зарядкою смартфона і його підключенням по дроту до ПК, наприклад, для передачі даних. Щоб цього не сталося, час від часу очищайте роз’єми за допомогою зубочистки, голки або балончика із стислим повітрям. Головне правило тут – дотримуватися обережності, щоб не пошкодити електричні контакти.

А ось спеціальні заглушки, які покликані захистити роз’єми від попадання в них пилу і бруду, насправді не працюють – якщо часто їх вставляти / діставати, то вони навпаки потроху заштовхують бруд в порти.

Якщо ви використовуєте чохол, то час від часу виймайте смартфон з нього і протирайте корпус спеціальними серветками з мікрофібри або будь м’якою тканиною без ворсу (спиртові серветки використовувати небажано).

Почистіть пам’ять

Якщо сховище заповнене майже повністю, перевірте, які додатки, фотографії, відео ви можете видалити (створіть резервні копії важливих файлів в хмарі).

Також можна звільнити місце на смартфоні, видаливши кеш та інші фрагменти процесів додатків.

Скиньте налаштування

Якщо очищення вашого смартфона не призведе до відновлення його продуктивності, спробуйте скинути налаштування до заводських. Знову ж це не вимагає заміни смартфона, але замість цього повне скидання, яке стирає весь вміст, включаючи паролі і облікові записи, дозволить заново перевстановити операційну систему, надавши їй колишню швидкість і плавність.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button