Експерти розповіли, що потрібно оперативно робити, якщо ваш смартфон зламали

Зараз на головній

Причиною уповільнення роботи смартфона і дивацтв у його роботі можуть бути зовсім не зайві кілька гігабайт фото в пам’яті, а злам вашого гаджета. Не поспішайте вимикати його і закопувати в землю – цьому є гідна альтернатива.


Якщо ваш телефон зламали, то можна спробувати позбутися від шкідливого ПЗ, через яке за вами стежать. Ось що потрібно зробити.

Як правило, кіберзлочинців цікавлять ваші банківські рахунки і дані для входу в акаунти соцмереж, пошти і т.д.

1. Відключити Wi-Fi і витягнути SIM-карту – так ви заблокуєте хакерам віддалений доступ до вашого пристрою.

2. Скинути гаджет до заводських налаштувань. Найчастіше, перших двох пунктів достатньо, щоб повністю перекрити зловмисникам кисень. Добре, якщо збереглася резервна копія вмісту смартфона.

3. Якщо ви використовували карту пам’яті, її доведеться відформатувати.

4. З ПК поміняйте всі паролі до часто використовуваних додатків, до електронної пошти, соціальних мереж, мобільних банків. Добре було б заблокувати і банківські карти, інформація про яких була в пам’яті смартфона.

телефон злам 2

Якщо ви ще не впевнені у зломі і не готові до таких радикальних методів, то можна спробувати полегшений план дій:

1. Проскануйте пристрій свіжою версією антивірусної програми,

2. Вивчіть список встановлених додатків – ймовірно, серед них є сумнівні або навіть ті, які ви точно не скачували. Особлива увага – програмам, в назві яких є слова на зразок Spy, Monitor і т.д. Якщо не пам’ятаєте, що за додаток – погугліть. На предмет підозрілих файлів в Android-смартфонах можна переглянути розділи і каталоги.

3. Також можна про всяк випадок видалити програми, встановлені відносно недавно (на жаль, навіть з офіційних магазинів додатків).

4. Зробіть резервну копію важливих даних – вона стане в нагоді, якщо ви перейдете до більш рішучих дій, описаних вище.

Іноді вдається позбутися від шпигунського ПЗ, просто видаливши його, але відкат налаштувань все-таки – більш надійний спосіб. Якщо не допоміг і він (на жаль, таке трапляється), зверніться до фахівців.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,726Фанитак
500Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей