Статті

Яку інформацію і чому не варто вказувати про себе в інтернеті

– Урааа!!! Ми нарешті летимо на Мальдіви! Собаку і квіти чоловік відвіз батькам. Два тижні відриву!


Саме це було написано в соціальній мережі Facebook нашої знайомої. Коли вони приїхали з райського курорту, то не впізнали свою квартиру – винесли всі цінності, навіть телевізор.

І, мабуть, працювали в декілька заходів, адже злодії були впевнені в тому, що люди поїхали на 2 тижні. Тим більше, в цьому будинку було багато порожніх квартир (новобудова) і тому сусіди навряд чи могли щось помітити.

Часом люди самі розкривають про себе всю інформацію в мережі інтернет – показують повністю своє життя, пишуть свої дані: телефон, адресу, також по друзях в соціальній мережі можна ціле генеалогічне дерево складати.

І це велика помилка. Адже крім квартирних злодіїв є шахраї, які можуть розвести вас або ваших родичів і просто психічно нездорові люди, яким ви можете чимось не сподобатися.

Які дані про себе краще не писати в інтернеті?

Ім’я і прізвище. Можна просто ім’я + по батькові. А щоб вас знайшли однокласники / однокурсники можна створити порожню сторінку зі своїм ім’ям і місцями навчання. Вам напишуть, а ви вже зведете їх зі своєю основною сторінкою.

Адресу і геомітки на фотографіях. Дуже часто фотографії зі смартфона йдуть з геомітками – координатами вашого місця розташування. Краще видаляти такі мета дані з фотографій.

Занадто відверті фотографії, а також фото дітей. Вони можуть бути використані проти вас. Наприклад, відомі випадки, коли створювався клон особистості і за допомогою цього клону творили незаконні справи. Ну а фото дітей можуть також використовувати в теорії для шантажу за допомогою фотошопу.

Номер телефону. Для справ в інтернеті краще взагалі завести окремий телефонний номер. Всі номери в мережі збирають спамери для поповнення своїх баз. А номер для інтернету ви будете включати тільки тоді, коли чекаєте дзвінка або смс.

Не варто відкрито писати про всі ваші плани, покупку дорогих речей, зняття грошей з рахунків. Також це може бути використано проти вас.

Чим більше інформації є про вас в інтернеті, тим краще можна її використовувати: проти вас або ж просто використавши вашу особистість.

Також варто розуміти, що навіть якщо ви видалите все з соціальних мереж, то є спеціальні сайти-парсери, які збирають дані і зберігають їх практично вічно. Краще вже нічого такого не писати.

номер телефону

Також, бажано, приховати з друзів своїх родичів і близьких людей. Дуже часто шахраї можуть зателефонувати вашим літнім батькам (наприклад) і сказати, що терміново потрібні гроші, щоб витягнути вас з будь-якої біди. І людина не замислюючись переводить їм майже всі свої заощадження.

І на останок

Якщо ви раптом втратите логін або пароль, а відновити не вийде, то служба підтримки сайту де у вас є анкета може вимагати від вас ваші дані. Якщо вони будуть вигадані, то процес відновлення буде неможливий. Тому для різних сайтів пов’язаних з фінансами потрібно вказувати тільки реальні дані.

PS. Висновок такий, як у прислів’ї «Менше знаєш – міцно спиш», так і тут. Чим менше даних про вас, тим менше ризик того, що ви зіткнетеся з шахраями.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button