Softnews

Популярний в Україні месенджер забиває пам’ять смартфону – як її звільнити?

Viber – один з месенджерів, які за замовчуванням зберігають всі отримані файли на телефон. Через це пам’ять стрімко заповнюється непотрібними листівками, фотографіями та переглянутими відеороликами, які десятками відправляються в загальні чати. В результаті сумарний об’єм цих файлів може досягати декількох гігабайт, а для насправді важливих програм і файлів місця не залишиться.

Розповідаємо, як Viber забиває пам’ять телефону, і що з цим робити.

Як Viber забиває пам’ять телефону?

Як і в багато інших месенджерів, у Viber вбудоване автоматичне скачування файлів. Це означає, що відкриті один раз файли (фотографії, малюнки, відеоролики, голосові повідомлення) моментально зберігаються в пам’ять телефону.

Крім файлів в пам’яті телефону зберігається кеш месенджера, історія чатів, дзвінків, а також контакти і їхні фотографії профілю. Ці дані важать хоч і не так багато, але при тривалому використанні Viber на одному телефоні їх розмір значно збільшиться. Дізнатися розмір кешу програми можна в налаштуваннях телефону, а розмір надісланих файлів за допомогою диспетчера файлів.

Що робити, якщо Viber забив пам’ять мобільного пристрою?

Якщо власник телефону не зробить ніяких заходів, месенджер продовжить автоматично зберігати файли і тим самим забивати пам’ять смартфона. Убезпечитися від цього легко: достатньо зайти в Viber, відкрити його налаштування, а потім вибрати пункт “Дані та мультимедіа”. Саме в ньому можна налаштувати параметри автозавантаження.

Щоб месенджер перестав самостійно зберігати всі файли на телефон, необхідно прибрати галочки з пунктів:

  • Зберігати в галерею.
  • Автозавантаження в мережі GSM (збереження з використанням інтернет-трафіку).
  • Автозавантаження по Wi-Fi (збереження при включеному загальнодоступному з’єднанні Wi-Fi).

Крім того, можна налаштувати пункт “Якість фото”. Якщо потрібно, щоб фотографії та картинки зберігалися, але займали менше місця, необхідно знизити якість фото.

Ці дії допоможуть запобігти автоматичному збереженню файлів у майбутньому. Однак ті дані, які збереглися до цього, доведеться видаляти власноруч.

Очищення файлів у Viber

Якщо спочатку в налаштуваннях стояла галочка навпроти пункту “Зберігати в галерею”, то саме через неї можна очистити пам’ять телефону від непотрібних файлів. Щоб це зробити, потрібно:

  1. Відкрити галерею.
  2. Вибрати розділ “Альбоми”.
  3. Знайти альбом “Viber” і очистити його.

Більш швидкий і ефективний спосіб видалення файлів в Viber – через диспетчер файлів. У ньому потрібно відшукати папку “Viber”, далі “Media”. Всередині неї лежить кілька папок з різними файлами: “Viber Images” (зображення), “Viber Videos” (відеофайли) і деякі інші. Щоб очистити пам’ять, не потрібно видаляти самі папки – необхідно зайти в кожну окремо, виділити всі файли і видалити їх.

Очищення кешу Viber

У кеші Viber знаходяться тимчасові файли, які поступово накопичуються і теж займають багато місця. Щоб очистити кеш, необхідно:

  1. Відкрити параметри смартфона.
  2. Знайти список всіх завантажених додатків і вибрати Viber.
  3. Натиснути на пункт “Очистити кеш”.

Важливо пам’ятати, що після очищення кешу деякі файли в месенджері будуть завантажуватися довше, ніж зазвичай.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button