Статті

Чим насправді заповнюється пам’ять вашого смартфона та що робити, коли вільного місця не залишилось зовсім

Напевно ви стикалися з ситуацією, коли смартфон повідомляє, що на ньому не залишилося вільного місця. Пристрій зупиняє якісь важливі процедури, не може провести оновлення, але ви нічого не можете з цим зробити. Навіть видаливши кілька іграшок, ви не можете вирішити проблеми і розумієте, що пам’ять звільнити не вдається.

З одного боку, в телефоні завантажено не так багато інформації або додатків, але пам’ять все одно чимось зайнята. Звичайно, перше і найпростіше, що можна було б зробити, це купити нову додаткову пам’ять для вашого пристрою.

Знімна пам’ять для смартфонів

Не завжди знімні карти пам’яті можуть вирішити проблему кардинально, та й працюють вони повільніше внутрішньої пам’яті. Але, тим не менш, сьогодні без зовнішнього сховища на смартфоні не обійтися і, вибираючи SD-карту, не економте на об’ємі, навіть якщо вам здається, що цей обсяг ніколи вам не знадобитися.

В останніх версіях Android є можливість перетворити карту знімної пам’яті в розширення внутрішньої пам’яті смартфона. Для цього використовуйте функцію Adoptable Storage. Після цього вам не потрібно вручну переміщати фотографії, музику або програми на SD-карту. Однак, на старих версіях ОС функція може бути відключена, як наприклад на Samsung Galaxy.

Що слід очистити, щоб звільнити пам’ять смартфона

1.Кеш

Щоб забезпечити швидкий доступ до використовуваних додатків, в кеш-буфері телефону зберігається безліч різних, найчастіше вже зовсім непотрібних файлів. Деякі додатки забивають кеш гігабайтами всілякої допоміжної або втраченої інформації. Пам’ятайте, що у кожній програмі кеш-буфер доведеться очищати окремо.

Вам треба буде знайти розділ кешування в налаштуваннях телефону і очистити найбільш часто використовувані вами соціальні мережі, браузери, ігри. Вони зберігають безліч тимчасової інформації – посилання, вкладки, зображення, музику, відео. Саме такий кеш зазвичай займає найбільше пам’яті.

2.Галерея

Фото і відео також займають значний об’єм пам’яті на вашому мобільному пристрої. Сам користувач робить фотографії день за днем, у великій кількості, причому найчастіше вони за умовчанням мають досить високу якість і досить великий розмір. Відео та фото забивають пам’ять непомітно та поступово і, набрані у великій кількості, вони можуть завантажити ваш мобільний пристрій досить сильно.

Не забувайте переглядати періодично свою галерею, вивантажуючи потрібні фото і відео файли на Google-диск і прибираючи численні дублікати.

3. Месенджери

Користуючись месенджерами, ви самі того не знаючи, забиваєте свій телефон непотрібними gif-ками, мемамі та відеопривітаннями. При цьому, вам навіть не доводиться свідомо зберігати прості текстові файли на пам’ять телефону самостійно. Додатки месенджерів роблять це за вас. Там же знаходяться стікери, фотографії профілів, шпалери, всі відправлені файли і посилання. Це все досить швидко і непомітно заповнює пам’ять вашого смартфона. Все це в рівній мірі стосується таких популярних програм, як:

  • WhatsApp,
  • Viber,
  • Skipe.
  • Telegram.

Щоб видалити непотрібні файли, використовуйте менеджер файлів.

4. Оновлення

Включене автоматично або спеціально автооновлення додатків також помітно знижує кількість вільної пам’яті у вашому пристрої. Постарайтеся не підключати цю можливість при установці програм, оновлюйте їх тільки в разі потреби і ті, якими ви дійсно користуєтеся.

5. Папка мініатюр зображень

В папці thumbnails зберігаються зменшені копії всіх відкритих на телефоні фотографій. Навіть якщо ви видаляєте непотрібну фотографію, її мініатюра залишається в пам’яті. Якщо спеціально не очищати цю папку з часом її об’єм досягне помітних розмірів.

Якщо ж навіть після використання всіх цих лайфхаків пам’ять не вдається звільнити в достатній мірі, швидше за все прийдеться перепрошивати телефон.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button