Softnews

Який месенджер є найбільш безпечним для користувачів у 2021 році

Складно уявити сучасне життя без месенджерів. Майже кожен користується ними для особистого листування і сидить в групових чатах. Однак наскільки серйозно месенджери, за допомогою яких ви спілкуєтеся, відносяться до ваших приватних даних? GSMinfo розглянув політику приватності популярних месенджерів і вибрав найбезпечніший варіант.

Telegram

Проект Павла Дурова стабільно розширює пул користувачів. Розробники то намагаються ввести свою криптовалюту, то запустити голосові кімнати в групових чатах. Днями зробили свій локальний клабхаус, описавши його як перевинайдення в XXI столітті радіо. А навесні обіцяють перевинайти телебачення.

Signal

Telegram стверджує, що збирає лише ті дані користувача, які потрібні для роботи сервісу. Звичайно, фічі типу Telegram Passport додадуть до цього необхідного мінімуму свої вимоги. Але ніхто не змушує вас ними користуватися.

Листування зберігаються в зашифрованому за допомогою протоколу MTProto вигляді. До того ж і вони, і ключі шифрування зберігаються на різних серверах. І навіть якщо зловмисник зможе вкрасти дані з вашими листуванням з сервера, у нього не вийде їх розшифрувати – бо ключі від них можуть знаходитися взагалі в іншій країні. А секретні чати взагалі не затримуються на серверах Telegram.

Telegram може видати правоохоронним органам ваші номер телефону і IP-адресу тільки якщо користувача підозрюють в тероризмі і на це буде відповідний ордер. Такого поки не траплялося.

Signal

Signal

Про цей месенджер говорять мало. З відомого: свій протокол шифрування, яким користуються і інші великі месенджери. І Едвард Сноуден, який заявив, що активно ним користується. З оброблюваних даних Signal вимагає тільки номер телефону.

Що стосується безпеки листувань, то все гранично просто: дані зберігаються на пристроях користувачів. Єдиний момент, коли ваше повідомлення знаходиться в хмарі месенджера – це коли його адресат не в мережі. Воно терпляче чекає, коли одержувач знову з’явиться в мережі, після чого з’явиться у нього на пристрої і безслідно зникне з сервера Signal.

Ми вже говорили про кастомний алгоритм шифрування. Він використовує комбінацію з приватних і публічних ключів шифрування. А бонусом йдуть постійно оновлювані тимчасові ключі.

Єдине, що може нести загрозу вашим приватним даними: при реєстрації код верифікації вам пришле не саме Signal, а стороння організація. Вона підкоряється політиці безпеки і приватності самого Signal. Але навіть такий витік може бути досить неприємним.

WhatsApp

WhatsApp

Спочатку незалежний проект, який був проданий Facebook, неодноразово викривали в проблемах з безпекою приватних даних. Зараз він ще й збирається віддавати всю інформацію на обробку в сам Facebook, що вплинуло на ставлення до сервісу. Однак це все ще досить популярний месенджер.

Він збирає номер телефону, дані про контакти і дані, отримані через службу підтримки. Автоматично збираються логи, дані по транзакції і файли cookies.

Інформація може передаватися всередині месенджера, так і пов’язаним з ним третім особам. Причому в деяких випадках сторонні компанії підкоряються політикам безпеки і приватності. Але іноді обробляють отримані дані відповідно до своїх правил.

Але є і приємний момент: месенджер використовує той самий протокол шифрування Signal. А повідомлення зникають з серверів після доставки адресату.

Viber

Viber

З приємного: теж використовує протокол шифрування Signal, а групові чати захищає SSL-шифруванням. Повідомлення знаходяться в хмарі тільки поки чекають адресата.

З неприємного: наскрізне шифрування не захищає повідомлення в чат-ботах і доповненнях.

Viber збирає дані облікового запису: ім’я, номер телефону, адресу електронної пошти та платіжні дані. А також інформацію про соцмережі, дії користувача, використовувані пристрої і їх місцезнаходження. Ще компанія користується сторонніми джерелами.

Інформація може поширюватися всередині корпоративної групи і за її межі. Але Viber обіцяє зробити все можливе, щоб зберегти конфіденційність даних навіть під час передачі третім особам.

Хочу найбезпечніший месенджер. Що мені вибрати?

Найкраще буде вибрати месенджер, який запитує мінімум даних і сильно турбується про їх приватність. Тут зі звичних явно виграє Signal. Але є непогані децентралізовані варіанти типу Dust. У таких сервісів є свої фішки, які роблять месенджери безпечніше, але доведеться жертвувати зручністю. Так що вибір залишається за вами.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button