Softnews

Які, колись неймовірно популярні, програми Windows 10 варто видалити у 2021 році та чому

Скільки програм ви використовуєте регулярно? Хочете знати, які програми для Windows 10 можна безпечно видалити? Ось список таких програм.

1. QuickTime

QuickTime – відеоплеєр від Apple. Але компанія не підтримує версію для Windows з 2016 року.

Незабаром після того, як Apple оголосила про припинення підтримки QuickTime для Windows, Trend Micro оголосила, що в програмний продукт містить кілька критичних вразливостей. Оскільки Apple ніколи не виправить їх, встановлювати QuickTime більше небезпечно.

Видалення QuickTime не повинно викликати збоїв, оскільки з iTunes у нього немає залежностей і загальних бібліотек. Якщо вам потрібна заміна QuickTime, використовуйте VLC, який буде відтворювати практично все.

2. CCleaner

CCleaner колись був надійним додатком для очищення сміття у Windows, але його репутація пішла під укіс після того, як його придбала Avast. Проблеми включали примусові оновлення без дозволу, збір даних і додавання шкідливого ПЗ.

3. uTorrent

uTorrent колись вважався золотим стандартом торент-програм. Однак, зараз в ній дуже багато реклами та інших неприємних несподіванок. Наприклад, в 2015 році було виявлено, що uTorrent об’єднується з програмним забезпеченням для майнінгу криптовалют, не повідомляючи користувачам про це. Це витрачало ресурси вашої системи в фоновому режимі, для заробляння грошей для компанії, яка нібито віддавала частину на благодійність. Тому краще розгляньте інші програми для скачування з торент-трекерів.

uTorrent сторінка завантаження 2021

4. Adobe Flash Player і Shockwave Player

Adobe Flash Player з січня 2021 року більше не підтримується. Він заблокований у всіх сучасних браузерах, і вам слід видалити локальні копії Flash. Це захистить вас від будь-яких проблем безпеки в майбутньому.

Аналогічний плагін Adobe Shockwave Player перестав підтримуватися в 2019 році. Компанія більше не пропонує його для завантаження, і ви навряд чи знайдете сайт, який його потребує.

Таким чином, вам слід видалити і Shockwave Player, і Flash Player.

5. Java

Java – це ще одне середовище, яке включає в себе два компоненти: Java для робочого столу і плагін Java для браузерів (який сумно відомий своїми проблемами безпеки). На момент написання статті W3Techs показує, що менше 0,02 відсотка веб-сайтів використовують Java, тому сміливо можете її видаляти.

6. Microsoft Silverlight

Silverlight – це веб-фреймворк, схожий на Adobe Flash, який колись включав мультимедійний контент у вашому браузері. Багато років тому ці плагіни були необхідні на багатьох веб-сайтах. Але тепер вони застаріли і більше не приносять користі. Ще раз подивившись на W3Techs, ми бачимо, що на початок 2021 року менш 0,03 відсотка веб-сайтів використовують Silverlight. Ви нічого не втратите, видаливши Silverlight.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button