Softnews

Шахраї через Viber по новому обманюють користувачів

Представники служби безпеки компанії Viber повідомляють про новий вид шахрайства, який поширюється через однойменний месенджер. Злочинці від імені керівництва фірми звертаються до людей і запрошують на голосування, а потім викрадають гроші.

Дана інформація з’явилася на офіційній сторінці компанії Rakuten. Згідно з відомостями від служби безпеки, шахраї тепер купують спеціальні бази даних, в яких містяться відомості про людину – його номер телефону, номер карти, ім’я та прізвище. Потім в месенджері Viber створюється підроблена сторінка Rakuten, від імені якої вони звертаються до користувача. При цьому злочинці вказують його ім’я і прізвище, щоб підвищити рівень довіри до себе і переконати, що людину турбує саме Viber. Потім існує два варіанти розвитку подій – або користувачеві надсилають посилання на сайт, на якому можна проголосувати за Viber, або повідомляють про те, що він став переможцем конкурсу і йому пропонуються гроші.

У першому випадку клієнтові надають фішингове посилання, перейшовши за яким на телефон або комп’ютер людини завантажується шкідливий софт, який викрадає його особисті дані, паролі та іншу інформацію. У другому варіанті розвитку подій шахраї виманюють секретні дані банківських карт (захисний код, номер, термін дії), нібито для виплати виграшу.

Представники Viber попереджають – не потрібно переходити на різні сайти, розіграші та голосування, які розсилаються через месенджер. Про справжні події компанія повідомляє через свій офіційний сайт. В інших випадках потрібно відправляти репорт службі безпеки через кнопку «Поскаржитися», щоб вони заблокували сторінку шахрая.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button