Статті

Як працюють мережі і в чому різниця між 2G, 3G, 4G і 5G

Що таке мобільний зв’язок – це різновид радіозв’язку, завдяки якому абоненти зв’язуються один з одним. Вся це можливо завдяки базовим станціям, які приймають і ретранслюють сигнал. І що б зв’язок був всюди, таких вишок повинно бути багато.

Якщо озирнутися назад, то в Україні мобільний зв’язок з’явився лише на початку 21 століття, коли в усьому світі це вже було нормою. Тому мережа першого покоління майже не використовувалася у нас, а відразу ж з’явилася мережа два G.

Мобільні мережі 2-5G: в чому відмінності

Якщо зовсім просто, вся справа в швидкості передачі даних. Відповідно з кожним новим поколінням, швидкість тільки збільшується.

Друге покоління

Вишка

2-е покоління використовувалося в основному для розмов. Спочатку, мережі будували за стандартом GSM 900, а трохи пізніше з’явився GSM 1800. Які можливості були у мережі 2G – максимальна швидкість – 14,4 кбіт / с і можливість передачі SMS повідомлень. Починаючи з дев’яносто сьомого року ситуація покращилася, за рахунок GPRS, таким чином швидкість передачі даних повинна була збільшитися до 171,2 кбіт / с, правда, в реальності цього не було. Впроваджена система дозволила отримати «нове» покоління, під назвою 2,5G. А після з’явилася ще й 2,75G, коли була впроваджена технологія EDGE. Вона дозволила розвинути швидкість до 220 кбіт / с. (хоча в теорії цей показник повинен був рівнятися 474 кбіт / с.).

 

3-е покоління – мережа 3G

Третє покоління зародилося в 2001 – 2003 роках. Першими технологію отримали в Японії, після в Норвегії, далі в США і вже в 2002 р вона з’явилася в Україні. Правда, масово її впровадили лише в 2008 році.

В Україні мережа заснована на стандарті UMTS. Швидкість розвивалася до 384 кбіт / с. Далі з’явився зв’язок 3,5G, завдяки HSPA і HSPA +. Особливістю третього покоління треба позначити, той факт, що на перетині двох базових станцій, працювали обидві. У міру віддаленості, одна плавно припиняла свою роботу, а друга «підхоплювала». Таким чином, переривання зв’язку відбувалося вкрай рідко.

4G Україні

4-е покоління

Зараз це найактуальніша мережу, як для мобільного зв’язку, так і для швидкісного інтернету. В Україні четверте покоління працює на частотах 1800 і 2600 МГц, рідко можна зустріти 800 МГц.

В теорії мережі 4G можуть видавати швидкість до одного Гбіт / с., На практиці багато що залежить від якості сигналу / завантаженості вишки. В середньому ж швидкість на виході до ста Мбіт / с. Спочатку були запущені мережі LTE, згодом була реалізована технологія VoLTE.

П’яте покоління – мережа 5G

5G

Далі йде п’яте покоління. Поки розробники тільки обіцяють швидкість в десять разів вище, ніж є сьогодні. У теорії це буде стабільний широкосмуговий доступ до мережі, який можна буде використовувати в промисловості та навіть медицині.

 

Як дізнатися в якій мережі знаходиться телефон і чи треба проводити ручне налаштування?

Знати, в якій мережі знаходишся все-таки потрібно. Так як це дозволить оцінити «можливості» свого гаджета в дану хвилину. Логічно, що в мережі перших двох поколінь запустити ролики в YouTube вийде. Як мінімум потрібна мережа 3G.

Побачити, яка на даний момент мережа не складно, вона відображається за допомогою значків:

  • Друге покоління «2G» або «E».
  • Третє покоління «3G», «Н» або «Н +».
  • Четверте покоління 4G

До речі, ніхто не заважає вибрати мережу самостійно. А іноді це навіть потрібно, адже автоматичне підключення не гарантує хороший сигнал. Наприклад, якщо є мережа 4G і 3G, але другий сигнал краще, розумніше вибрати саме його.

Для цього треба перейти в розділ «Мобільна мережа» – «Мобільна передача даних» – «Кращий режим мережі». До речі від моделі телефону теж багато що залежить, є моделі, які не підтримують 4 або 5 покоління. Є й пункт «Авто», тобто телефон сам зробить вибір.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button