Softnews

Що таке SmartCardService на Android-смартфонах і чи варто його видаляти

На смартфонах, що працюють під управлінням операційної системи Android, за замовчуванням встановлено безліч додатків, про призначення яких ми навіть не здогадуємося. Але якщо перейти в налаштування, то без особливих складнощів можна виявити кілька незрозумілих програм. У більшості випадків вони необхідні для коректної роботи всього пристрою, а іноді їх і зовсім можливо видалити без неприємних наслідків. А що таке SmartCardService на Android? Чесно кажучи, в інтернеті не так багато інформації на цю тему, однак нам все ж вдалося знайти і структурувати деякі дані.

SmartCardService на Андроїд – що це?

Почнемо з того, що про точне призначення зазначеного додатка немає ніякої інформації. Але більшість користувачів на форумах вважає, що він якимось чином пов’язаний з роботою карти пам’яті. Наприклад, повідомляється така інформація, що при проблемах із зовнішнім накопичувачем на екрані телефону постійно з’являється повідомлення про помилку. А в ньому вже вказується назва сервісу – SmartCardService.apk.

Ще одне припущення пов’язане з тим, що програма спочатку встановлюється на пристрої, які підтримують кілька SIM-карт. І якщо його видалити, то спостерігаються серйозні проблеми і неможливість нормально користуватися декількома сімками. Так це чи ні – сказати важко, проте на нашому смартфоні з двома слотами під картки додатка SmartCardService не виявилося.

І переходимо до третього припущенням, яке зовсім відрізняється від двох попередніх. На форумах існує думка, що програма необхідна для роботи так званих «розумних жестів». Простіше кажучи, коли смартфоном можна керувати за допомогою голосу і спеціальних рухів. Наприклад, таку можливість доведеться зустріти на пристроях з безрамковими екранами. Там жести застосовуються для згортання програм і переходу до запущених програм.

Чи можна видаляти додаток з телефону?

Чесно кажучи, назва SmartCardService зустрічається в багатьох списках, що містять безпечні до видалення програми. На форумах користувачі відзначають, що після позбавлення від програми ніяких наслідків не було – вся система працювала в звичному режимі. Але є люди, які пишуть, що після видалення утиліти почали з’являтися повідомлення про помилки.

Швидше за все, все залежить від моделі пристрою і встановленої прошивки. На більшості сучасних телефонів взагалі не вийде знайти додаток SmartCardService. Принаймні, це не вдається зробити без наявності root-прав. Оскільки програма займає мінімальну кількість пам’яті, то рекомендуємо її не видаляти – раптом після цього смартфон стане працювати неправильно.

Таким чином, ми розглянули, для чого потрібна програма SmartCardService на Android і чи можна її видаляти. В інтернеті практично немає інформації по цій темі, а всі припущення – це тільки думки досвідчених користувачів смартфонів.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button