Статті

HarmonyOS vs Android: яка мобільна ОС краще?

Обговорення
HarmonyOS

Минулого тижня компанія Huawei зробила те, чого від неї ніхто не чекав – вона представила універсальну операційну систему HarmonyOS . Анонс нової платформи став несподіванкою з двох причин. По-перше, близько місяця тому голова правління компанії заявив, що вона не призначена для комерційного використання. А, по-друге, Дональд Трамп підтвердив, що готовий зняти з Huawei всі санкції і знову дозволити їй користуватися Android і сервісами Google. Але китайці виявилися прозорливішими ніж ми думали, і зробили крок на випередження. Редакція GSMinfo вирішила з’ясувати, чим HarmonyOS відрізняється від Android і чим вона краща або гірша неї.


Незважаючи на мінімум інформації про HarmonyOS, нам вдалося дещо дізнатися і тепер ми ділимося цим з вами.

Власне ядро

Фундаментальна відмінність HarmonyOS від Android полягає в тому, що нова ОС не заснована на ядрі Linux. Для своєї платформи Huawei розробила власне мікроядро, програмний код якої приблизно в тисячу разів менше коду ядра, що лежить в основі Android. Це дозволило китайцям зробити операційну систему більш гнучкою при підстроювання під різні типи пристроїв. Тому HarmonyOS логічно порівнювати з FuchsiaOS, яка заснована на ядрі Zircon і також здатна працювати на гаджетах з різних сегментів.

post image
HarmonyOS

HarmonyOS не конкурент Android

Принаймні поки що. Незважаючи на те що HarmonyOS може працювати і на смартфонах, і на планшетах, і навіть на комп’ютерах, на перших порах Huawei вирішила випустити HarmonyOS тільки для пристроїв категорії «розумний дім». Мобільна версія операційної системи вийде в найближчі кілька років. Якщо вірити Річарду Ю, главі Huawei Devices, це станеться ближче до 2022 року. Швидше за все, компанія планує більш грунтовно підготуватися до релізу, наприклад, організувавши власний каталог додатків.

HarmonyOS швидше, ніж Android

Ядро, яке лежить в основі HarmonyOS, підтримує технологію Deterministic Latency Engine, яка дозволяє операційній системі виконувати одночасно кілька процесів, аналізувати поточне і майбутнє навантаження на «залізо» і прогнозувати методику його розподілу. У підсумку це призвело до більш ефективного використання апаратного забезпечення пристроїв з приблизно 25-відсотковим приростом швидкості відгуку.

post image

HarmonyOS безпечніші, ніж Android

На відміну від Android, HarmonyOS не підтримуватиме рут-права. По суті, цей термін взагалі не застосуємо до операційної системи Huawei. Це повинно привести до більш високого рівня захищеності операційної системи від зовнішніх атак і шкідливого програмного забезпечення.

Підтримка Android-додатків

Використання власного ядра не завадило Huawei додати в HarmonyOS підтримку додатків, спочатку написаних для Android. Правда, не дуже зрозуміло, як їх встановлювати, адже сумісних каталогів додатків для HarmonyOS поки немає. З іншого боку, через відсутність смартфонів версії операційної системи ця проблема поки не так актуальна і, швидше за все, буде вирішена ближче до дати повноцінного релізу мобільного збірки ОС.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. З картинками, розширеними описами і без реклами.

Xiaomi готує смартфон, який згинається в двох місцях

В минуле

Razer Phone 2: в мережі з’явились світлини прототипу смартфону

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами сайту. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.