Статті

Що робити, коли до вас телефонують невідомі і скидують дзвінок?

Часто шахраї не зав’язують розмову з жертвою, а всього лише роблять дзвінок і скидають, як тільки інша сторона відповість. Багатьох така поведінка ставить в тупик – незрозуміло, чого домагаються зловмисники. На ділі, схема проста і зводиться до двох основних цілей:


  1. Перевірити активність номера. Так роблять шахраї, які перевіряють базу номерів, щоб внести “живі” номери в список потенційних жертв. Іноді зловмисники навмання набирають номери і перевіряють, чи хтось візьме слухавку. Якщо номер існує, і абонент бере в трубку, його також заносять в базу для майбутніх спам-дзвінків.
  2. Змусити абонента передзвонити на платний номер. Наприклад, користувач боїться пропустити важливий дзвінок, потім бачить на екрані пропущений виклик і відразу передзвонює. Якщо шахраї використовують платні номери, з вашого рахунку спишуться гроші.

Загрожувати шахраям адміністративною відповідальністю або скаржитися в правоохоронні органи практично безглуздо – в Україні такі інциденти вкрай рідко доходять до суду. Але є й інші способи скоротити кількість дзвінків, а головне – уникнути обману. Далі розповімо, що робити, якщо невідомий номер дзвонить і скидає.

Не передзвонювати

Головне правило – не варто самостійно передзвонювати на незнайомі номери. Як мінімум, жертві почнуть нав’язувати товари або спробують обдурити, а як максимум – вона залишиться без грошей на рахунку мобільного телефону.

Не варто боятися пропустити важливий дзвінок, наприклад, з банку – при необхідності вони відправлять SMS-повідомлення. Якщо сумніви все ще не відпускають, необхідно перевірити відгуки, по номер з якого телефонували. Для цього достатньо вбити номер в пошуковий рядок браузера і відкрити будь-який сайт, який збирає відгуки про шахраїв, спамерів і т.д.

телефон дзвінок

Мовчати

Якщо абонент вирішив відповісти на дзвінок з незнайомого номера, не варто починати розмову першим. Якщо шахраї почують відповідь, вони пересвідчаться, що телефон робочий, і його можна використовувати в подальших махінаціях. Після цього дзвінків стане в рази більше, оскільки номер буде внесений в базу. При цьому заносити номера в чорний список практично не має сенсу – сучасні шахраї можуть користуватися сотнями різних номерів завдяки онлайн-сервісам.

Використовувати визначник номера

Щоб кожен раз вручну не шукати інформацію про номер в мережі, можна встановити на телефон визначник номера. Більшість з таких додатків відразу показують теги – найпопулярніші відгуки про номер, такі як “спам”, “колектори” або “мовчать в трубку”. Деякі програми автоматично блокують дзвінок, якщо бачать, що той виходить від шахраїв або спамерів.

Краща тактика боротьби зі схемою “подзвонили – скинули” – просто не брати слухавку. Якщо цей варіант не підходить, рекомендується мовчати і не заводити розмову першими. Шахраї відразу перервуть дзвінок і, можливо, спробують перевірити активність з іншого номера. Але якщо знову дотримуватися описаної тактики, зловмисники зрозуміють, що дзвонити на цей номер марно.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button