Статті

Жовта пляма на екрані смартфону: що це і як діяти?

Користувачі нерідко стикаються з неприємною проблемою – жовта пляма на екрані смартфона, яка з’явилася незрозуміло звідки. Роботі пристрою вона не заважає, але здорово дратує і псує зовнішній вигляд гаджета. Тому резонно виникає питання, що робити в такій ситуації. Чи можна прибрати пляму, і повернути екран до попереднього стану? Розбираємося в цьому питанні разом.

Чому з’являється жовта пляма на екрані

До утворення жовтих плям схильні в першу чергу IPS, рідше – OLED матриці, а головною причиною їх виникнення є перегрів пристрою. За фактом, жовті ділянки – це дефектні пікселі, які змінили свій колір внаслідок впливу високої температури.

Зазвичай жовті плями з’являються в кутку і з боків екрану. Вони мають вигляд овальних ділянок або ж невеликих смужок жовтогарячого, злегка фіолетового кольору.

Найчастіше екран вигорає у користувачів, які грають в ігри, коли телефон стоїть на зарядці. Якщо при цьому на пристрій одягнений чохол, який погіршує ефективність тепловідведення, температура всередині корпусу може підвищуватися до 50 градусів і більше, а власники цього навіть не помічають.

Регулярний перегрів позначається не тільки на екрані, але і зменшує робочий ресурс девайса в цілому. Але жовті плями можуть утворюватися і з інших причин. Важко визначити конкретну передумову без діагностики пристрою, виділимо лише найпоширеніші:

  • Механічні ушкодження. Натиснути на пристрій так, щоб на краю екрану з’явилася жовта пляма, нереально. А ось розбити або сісти на апарат, який знаходиться в задній кишені брюк, цілком. В такому випадку плям може вилізти відразу кілька, навіть при візуально цілому захисному склі.
  • Попадання води під екран. Більшість смартфонів зараз не мають вологозахисту, через що закономірно страждають в руках любителів потупити в екран у ванній. Однак плями через воду зазвичай мають більшу площу і куди менш насичений жовтий колір.
  • Проблеми з акумулятором. Якщо ви не граєте в ігри і в цілому дбайливо обходитесь з девайсом, свиню може підкласти рельєф батареї. Це не завжди помітно зовні, але навіть невеликий тиск на зворотну сторону матриці може стати причиною появи плям.
  • Неякісна збірка / комплектуючі. Косяки з якістю самих бюджетних моделей зустрічаються повсюдно. Виробники, які по максимуму економлять на комплектуючих, ставлять дешеві дисплеї з обмеженим терміном служби. А в разі зовсім вже підвальних брендів можна нарватися ще й на виробничий брак. Наприклад, неправильно нанесений клей, який потрапляє на тачскрін і з часом жовтіє.
Руда жовта пляма через попадання води

Жовта пляма не є болячкою, властивою певній марці телефонів. Вона може виникнути як на китайських Xiaomi, Хонор або Huawei, так і на телефонах іменитих Samsung і Apple, обладнаних IPS екранами. Так що ж потрібно робити в такій ситуації?

Як прибрати жовті плями на екрані

На жаль, відповідь вас навряд чи обрадує. Цю проблему не можна вирішити ніяким способом крім повної заміни матриці.

Не ведіться на дурні поради з заморожуванням пристрою, скиданням до заводських налаштувань або скачуванням стороннього софта, який нібито лікує пошкоджені пікселі. Мало того, що ви даремно витратите час, так ще можете повністю вбити пристрій або ж завантажити на нього шкідливу програму.

Чи є жовта пляма гарантійним випадком?

Тут все неоднозначно. Якщо ви впевнені, що не топили і не піддавали апарат ніяким механічним впливам – тобто жодна з ваших дій не могла привести до псування матриці – сміливо звертайтеся в магазин, де купили смартфон. Звичайно, якщо на нього ще діє гарантійний термін.

Якщо жовта пляма утворилася протягом 14 днів після покупки, то можна вимагати не тільки ремонту, але і заміни пристрою на новий або повернення коштів.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button