Статті

MHL-роз’єм у сучасному смартфоні: що це і навіщо?

MHL з’явився відносно недавно. Це стандарт для трансляції звуку і зображення у високій якості зі смартфона на телевізор. Для цього роз’єм microUSB використовується в якості HDMI-інтерфейсу .


За допомогою MHL можна підключити смартфони та інші мобільні пристрої до телевізора або монітора, тим самим перетворюючи їх у мультимедіа приставку. MHL дозволяє виводити на великий екран картинку з роздільною здатністю до 8K (в останній специфікації) з багатоканальним звуком. При цьому на моніторі або екрані телевізора транслюється робочий стіл смартфона з усіма діями користувача і, звичайно, всі відкриті на ньому фотографії, відеоролики або інший контент.

Нова специфікація superMHL обіцяє вже підтримку дозволу 8K зі швидкістю 120 к / с і USB Type-C і 40 Вт для зарядки
Нова специфікація superMHL обіцяє вже підтримку дозволу 8K зі швидкістю 120 к / с і USB Type-C і 40 Вт для зарядки

Підключення двох пристроїв при цьому відбувається через спеціальний MHL-перехідник – він буває активним або пасивним. У другому випадку у перехідника два штекера – HDMI і microUSB. Але для роботи потрібно, щоб обидва пристрої підтримували MHL. Також кабель дозволяє одночасно зарядити акумулятор смартфона, тобто мобільний пристрій в процесі трансляції ще й не заряджається.

У пасивного перехідника є ще роз’єм для підключення адаптера живлення 5 Вт – він використовується, якщо приймаючий девайс не підтримує MHL.

Так що телевізору для підтримки технології досить мати роз’єм HDMI. А ось смартфони підтримують MHL далеко не завжди. Щоб упевнитися, що у гаджета є ця специфікація, потрібно перевірити її наявність додатком на зразок MHL Checker. І, як і в випадку з OTG , точне розуміння, чи працює технологія у вашому випадку, дасть спроба підключення смартфона до телевізора через MHL-перехідник.

Таким чином, MHL дозволяє відтворювати контент з мобільного пристрою з високою роздільною здатністю на великому екрані, причому без компромісів, та ще й одночасно заряджаючи смартфон. Але в століття бездротових технологій, зокрема, Miracast і DLNA, обов’язкове використання кабелю все-таки вже не радує.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button