Статті

Зекономив значить заробив: від яких послуг інтернет-провайдера можна сміливо відмовитися

Інтернет-провайдер може нав’язувати додаткові послуги, а може включати їх навіть без вашого відома. Звичайно, так роблять не всі, але така небезпека є. Які ж послуги провайдера явно зайві?

Роутер від провайдера

Навіть якщо ви нічого не розумієте в налаштуваннях роутера, то краще роутер купити самостійно і налаштувати.

Нічого складного в цьому немає, до того ж будь-який провайдер по телефону допоможе вам це зробити, а в мережі є всі інструкції.

В разі проблем з роутером ви самі його можете переналаштувати, а якщо захопитеся, то і налаштувати правильно: щоб ніхто не підключився і не зламав.

Провайдер зазвичай продає дорогі пристрої, які, наприклад одній людині, яка живе в 1-кімнатній квартирі і не потрібні. Достатньо роутера і за 400 гривень, а у провайдера (особисто нашого) роутери починаються від 1200.

Ми перевірили ціни, завищені вони на 30-40%. Єдине, що якщо ви підключаєте оптику в квартиру, то швидше за все провайдер буде сам його вам підключати.

Але це не заважає вам самостійно купити роутер для оптоволокна, потрібно лише уточнити це питання у провайдера.

Інше

Різні приставки для IP телебачення. Можливо краще купити самому – налаштовується приблизно так само, як і роутер.

Антивіруси

Провайдери часто пропонують антивіруси за захмарними цінами. Набагато дешевше купити антивірус (якщо потрібен) на рік через офіційний сайт, ніж переплачувати.

Також і з іншими програмами. Дешевше тут точно не буде, хоча провайдер купує ці OEM ліцензії дуже дешево.

Телебачення і кіно по підписці

Нещодавно виявили, що у нас включений ТВ пакет за 200 гривень на місяць.

Так, тариф поступово дорожчав, але ми в кабінет сто років не заходили. А ТБ не дивимось від слова взагалі. У цьому випадку, просто перейшли на «чистий» тариф інтернету без ТБ і вийшло дешевше. Правда не на 200 гривень, а на 120, але все ж.

До того ж, можливо дешевше буде підключитися до якогось онлайн кінотеатру, який і надає фільми за абонентську плату. Це може бути дешевше. Тут вже вам вирішувати, якщо ТБ не дивитеся, то пошукайте тарифи без ТБ.

Також варто розуміти, що при підключенні до тарифів де «антивірус на 1 місяць безкоштовний», по закінченню місяця вам за нього доведеться платити.

Якщо провайдер відмовляється вам надати чисту послугу, то можна написати скаргу у відповідні органи. Також радимо на сайті пошукати чистий тариф – якщо не потрібно ТБ та інші додаткові послуги, або ж уточнити цю інформацію у оператора. Можна сказати, що збираєтеся перейти до іншого: можливо вам запропонують оптимальний варіант.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button