Статті

Фахівці розповили, що таке “ZIP-бомба” і чим вона небезпечна для комп’ютера

Сьогодні розповімо про таке явище як ZIP-бомба. На вигляд ця штука може бути нешкідлива, але всередині криються досить руйнівні дії.


Перша ZIP-бомба з’явилася в 1996 році. Хакер-творець завантажив її на дошку оголошень в Фідонет (аматорська некомерційна мережа), після чого її відкрив адміністратор, який не підозрював до чого це призведе.

Що це таке?

ZIP-бомба це дуже маленький архів. Він може важити лічені кілобайти. Але також як і реальні бомби, які малі за своїми розмірами, ZIP-бомба приховує в собі руйнівну потужність.

Якщо ви розпакуєте такий архів у себе на комп’ютері, то він з декількох кілобайт розархівується в сотні і терабайт.

Наприклад, на сьогоднішній день найбільш «потужною» ZIP-бомбою є 42.zip. Це архів, вагою 42 кілобайт, який «вибухає» на 4,5 петабайт. А це 4500 терабайт.

Небезпека для комп’ютерів

Ви вже зрозуміли, чим загрожує це комп’ютерам. Якщо врахувати, що сучасні домашні комп’ютери мають приблизно 1-2 терабайти на жорстких дисках, то 42.zip миттєво заповнить весь жорсткий диск і оперативну пам’ять, що призведе до відключення комп’ютера, можливого перегріву і так далі. Навіть якщо з комп’ютером нічого не сталося, то вам доведеться чистити жорсткий диск.

Для чого це потрібно?

Раніше були не тільки хакери-шахраї, а й просто шкідники. Такою бомбою можна легко покласти сервер або будь-який комп’ютер кривдника.

Зараз вони використовуються рідко і часто вигадуються як показник знань і умінь, а не як шкідливий архів.

Але це не скасовує того, що вам на пошту може прийти такий архів. Тому завжди не один раз подумайте, перш ніж відкривати невідомі архіви. Особливо актуально для тих, хто не користується антивірусами.

Читай наші новини в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button