Hardnews

Українці повинні до 1 липня заплатити податки за нерухомість, авто і незалежну діяльність

Українські представники влади підготували нові податки на доходи громадян країни, а тепер зобов’язують виплатити їх до 1 липня. Оподатковуються практично всі можливі джерела заробітку, включаючи незалежну діяльність, продаж/оренду житла, а також володіння «елітними» машинами. За ігнорування вимог накладатимуться штрафи.

Важливо зауважити відразу – українці, які працюють в компаніях офіційно, отримують «білі зарплати», не зобов’язані платити податок, однак якщо ще й підробляють «на стороні», або надають послуги за гроші, то дія закону торкнеться і їх. На даний момент вимоги від державних контролюючих органів практично не змінилися – виплачувати доведеться 18% від отриманого доходу. Це стосується заробітку за рахунок цінних паперів, оренди нерухомості, незалежної професійної діяльності, а також отримання цільового благодійництва та подарунків. Якщо ж ви продали нерухомість, то зобов’язані сплатити в казну 5% від отриманої суми.

Наведемо приклад – у вас у володінні є квартира, яку ви здаєте, отримуючи щомісяця по 10 000 гривень. З урахуванням 18% -ного податку на оренду, ви повинні до 1 липня заплатити в казну податок в сумі 23 400 гривень. Якщо ви приховали цей дохід, то податкова може призначити вам штраф в розмірі 10-50% від отриманої суми. Щоб заплатити податок і спати спокійно, ви зобов’язані подати декларацію про доходи, внести туди вказаний вид заробітку і оплатити його. У разі, якщо декларація буде подана із запізненням, вас можуть покарати на суму від 51 до 136 гривень.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button