Hardnews

Експерти розповіли, скільки насправді мегапікселів потрібно камері смартфона чи фотоапарата

Скільки мегапікселів потрібно, щоб знімати хороші фотографії на смартфон або фотоапарат? Розповідаємо в статті.

Що потрібно знати про роздільну здатність

Уже багато років кількість мегапікселів у фотоапаратів і камер смартфонів стрімко збільшується. Спочатку з’явилися моделі з датчиком 48 Мп, потім 64 Мп , а тепер є навіть з 108-мегапіксельною камерою. Але чи дійсно якість зображення залежить від кількості мегапікселів? Давайте розберемося.

Один мегапіксель включає в себе мільйон пікселів. Роздільна здатність зображення залежить виключно від кількості точок зображення.

Як правило, зі збільшенням роздільної здатності стає краще і рівень деталізації знімків. Проте, цей параметр залежить і від інших характеристик камери, таких як шумозаглушення, регулювання світлочутливості та фокусування. Високе число мегапікселів саме по собі ще не гарантує гарної деталізації.

Крім того, фотографи-любителі зазвичай не можуть отримати користі від незвично великої роздільної здатності. Наприклад, сучасні екрани Full HD пропонують всього 1920×1080 пікселів (близько 2,5 Мп). Окремі деталі на ньому не буде видно до тих пір, поки ви не збільшите масштаб зображення.

З іншого боку, тим, хто хоче роздруковувати свої фотографії, потрібна більша кількість пікселів. Адже саме велика роздільна здатність дає можливість кадрувати зображення або збільшувати певні ділянки без серйозного зниження якості.

Камера на 108 мегапікселів

 

Для фотографів-любителів: 7 Мп буде достатньо

Фотографам-любителям важливо мати можливість без особливих проблем друкувати і редагувати свої знімки. Ось чому вони повинні мати невеликий «буфер». Для друку досить вже 5 мегапікселів. Отже, зупинивши свій вибір на 7-мегапіксельній камері, ви не помилитеся.

Такий апарат буде знімати фотографії з роздільною здатністю приблизно 3072 × 2304. Ця роздільна здатність дає фотографу достатньо можливостей для обрізки непотрібних деталей або збільшення певних фрагментів зображення. Помітних втрат якості при цьому частіше за все не буде.

Також такі параметри дозволяють без проблем друкувати зображення: фотографії формату листівки (10 x 15 см) і навіть у форматі A4 будуть виглядати цілком чіткими. Тільки при друку знімків в розмірі плаката (наприклад, у форматі A3) можна отримати розмиті кадри.

Крім того, розмір файлу кожного зображення з роздільною здатністю 7 Мп знаходиться приблизно в золотій середині: незжаті зображення з фотоапарата будуть займати 20 Мб на карті пам’яті. Файл в форматі JPG (наприклад, на смартфоні) займає ще менше – близько 4 Мб. Для порівняння: у 12 мегапіксельній камері потрібно вже 35 Мб на кожну фотографію.

 

Для закоханих в деталі: 12 Мп і більше

Тим, хто хоче зберегти кожну деталь навколишнього світу, варто придивитися до камер з великою кількістю мегапікселів.

Починаючи з 12 Мп, ви зможете без втрати якості багаторазово масштабувати отримані зображення. Штука це, звичайно, корисна, але в кінцевому підсумку залишається невикористаною в більшості випадків.

Ціни на такі камери, відповідно, високі, тому як слід подумайте, чи дійсно вам потрібно таке високе число мегапікселів. Навіть професійні фотографи далеко не завжди прагнуть до придбання камер з 20 Мп або більше. Крім того, при виборі апарату обов’язково слід враховувати інші фактори, такі як шумозаглушення або час фокусування.

До речі, що цікаво – всі останні iPhone мають основну камеру з роздільною здатністю 12 Мп.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button