Як власноруч збільшити швидкість інтернету: покрокова інструкція

Треба прочитати

22,086Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Буває таке, що навіть коли у вас висока швидкість інтернету (300-500 мб / с), все одно сайти та інші ресурси можуть завантажуватися якось не так швидко для таких швидкостей.


Причин цьому може бути багато. Рішенням може бути зміна браузера, чистка кеша, зміна провайдера або тарифу. Але є ще одна річ, про яку нам ніхто не говорить. І саме вона може вирішити проблеми багатьох людей.

Дана маніпуляція буде актуальна не для всіх. Залежить від країни проживання та провайдера. Але якщо ви відчуваєте, що інтернет міг би бути швидше, то спробувати варто.

Йдеться про DNS сервери. Технічну інформацію пояснювати не будемо, але суть в тому, що ми через провайдера спочатку єднаємося з якимсь DNS сервером, який вже перенаправляє нас на будь-який сайт або ресурс планети.

Для кожного користувача, залежно від місця розташування є свої найкращі DNS сервери, до якого підключення відбувається швидше за все, і відповідь від сервера приходить з мінімальною затримкою. Нам потрібно виявити саме такий.

Деякі провайдери ставлять DNS сервер за замовчуванням, і його не можна змінити. Але більшість провайдерів дозволяють налаштувати його самому.

Шукаємо найбільш швидкий DNS сервер

Для пошуку DNS завантажуємо програму DNS Benchmark. Запускаємо її. Мова доступна тільки англійська, але нам тут розбиратися і не доведеться. Тиснемо відразу на другу вкладку

Чекаємо поки програма створить список серверів. І після цього тиснемо Run Benchmark

Перевірка буде йти кілька хвилин. Переконайтеся що стоїть галочка зверху зліва. Вона відсортує сервери від найбільш швидкого для вас, до найменш

Що ми бачимо в даному випадку. Наш стандартний DNS сервер виявився швидше за інших. Але це ще не 100% так. Є зміст спробувати використовувати перші два для порівняння.

Міняємо наш DNS сервер

Якщо у вас Windows 10, то заходьте у ваше підключення, натиснувши правою кнопкою на нього. Якщо інша версія Windows, то знайдіть ваше підключення в панелі управління

Шукаємо меню “налаштування параметрів адаптера”

Вибираємо наше підключення і тиснемо “властивості”

Далі тиснемо також як на скріншоті

Тут міняєте чекбокс і ставите свої DNS адреси. Не забудьте записати старі адреси, якщо раптом у вас тут стояли інші. Але скоріше за все у вас стояв автоматичний вибір


Після цього перезавантажуєте інтернет і перевіряєте час відгуку сайтів. Якщо у вас дійсно були проблеми, то навіть на око ви відчуєте різницю.

Якщо стало гірше, то ставте назад.

Даний метод не зробить ваш інтернет швидше! Якщо у вас обмеження 100 мб, то воно більше не стане. Тут справа в швидкості відповіді DNS сервера, якщо вона буде швидше, то і ресурси будуть починати завантажуватися раніше.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Останні новини

Київстар дозволив “безлімітно” стежити за іншими абонентами

Починаючи з наступного тижня, Київстар поліпшить свою популярну послугу, яка дозволяє вам стежити за абонентами, за яких ви переживаєте,...

Більше схожих статей