Статті

Як захиститись від спаму: SMS, дзвінків зі скиданням та німих дзвінків

Спам набрид усім, але існує також багато способів, які дозволять вам його позбутися. Давайте обговоримо цю цікаву і злободенну тему.


Спам через СМС

Приходить набагато рідше і в основному від сумнівних контор. Причина в законі про рекламу, а точніше, довести факт спаму по SMS набагато простіше, ніж якщо будуть дзвонити і скидати в надії що абонент передзвонить.

Якогось особливого способу боротьби з SMS спамом немає, зважаючи на його непопулярність, але якщо вам шле компанія небажані SMS, то можна подати скаргу в Поліцію. Це працює.

Також можна додати номер відправника SMS в чорний список з умовою, що відправник не змінює номер при нових розсиланнях.

Також не варто переходити за посиланнями, які ви отримали в SMS – в них може міститися посилання на шкідливий додаток або ж може відкритися сайт, який зовні схожий з будь-яким сайтом, який ви відвідуєте. І при введенні логіна та пароля ваші дані авторизації будуть просто викрадені. Така технологія називається фішинг.

Дзвінки зі скиданням і німі дзвінки

Це те, що відверто дратує найбільше.

Часто, не встигнеш взяти слухавку, а дзвінок уже скинули. Так спамери збирають бази для реальних дзвінків. Також є ті, які слухають хто взяв трубку. Точніше, слухає звичайно ж автоматика, щоб розпізнати можливий стать і вік.

В цьому випадку рекомендуємо брати трубку не відразу, а почекати, щоб система відправила кілька гудків. Тому що якщо ви знімете трубку, то ви підтвердите спамерам працездатність вашого номера. Спамери довго не тримають гудки, щоб економити ресурси свого обладнання. А взагалі, якщо ви комусь потрібні, то подзвонять повторно. Зазвичай через 5 хвилин. Спамер ж повторно дуже рідко дзвонить.

Захиститися від такого можна декількома способами:

❶ Перевести телефон в режим не турбувати з доступом дзвінків тільки від абонентів, які є в телефонній книзі (такий режим є в більшості смартфонів).

Інші ж дзвінки будуть заглушені. Мінус цього способу в тому, що ви можете пропустити дзвінок від незнайомого абонента.

❷ Налаштувати автовідповідач (за допомогою програми або ж можливо вона вбудована в ПЗ вашого смартфона) і записати голосове привітання:

– Вітаю! Я не знаю хто ви, якщо ви мені дзвоните по справі, то просто напишіть SMS з метою дзвінка і контактним номером. Я передзвоню сам.

Спосіб досить слушний: робот не буде вам відправляти SMS, а ось людина, якій ви дійсно потрібні напише в повідомленні мету свого дзвінка. Цей спосіб реально працює.

❸ Спробувати додатки, які захищають від подібних дзвінків. Подібних програм насправді багато, якісь добре працюють, а якісь не зовсім (в залежності від версії Android і оболонки).

Тому тут потрібно тільки пробувати експериментальним шляхом.

❹ Можна скористатися сервісами від операторів мобільного зв’язку. У них є послуги антиспаму, але не завжди вони працюють коректно. Знайти такі сервіси можна на офіційному сайті вашого оператора.

Не варто масово додавати номери спамерів в чорний список – вони постійно змінюють свої номери (на відміну від спаму смс), адже чим більше номерів в чорному списку, тим смартфон буде повільніше працювати (перевірено на Xiomi Redmi 8 і на середньобюджетному Samsung).

Читай наші новини в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button