Статті

Навіщо потрібен NFC, крім безконтактних платежів?

NFC всі знають як технологію для безконтактної оплати за допомогою смартфона. Однак це просто найпопулярніший спосіб застосування бездротового інтерфейсу – його сфера використання цим не обмежується. Розповідаємо про переваги NFC і неочевидні способи його застосування.


NFC (Near Field Communication – «Комунікація ближнього поля») забезпечує передачу даних на невеликій відстані. Для впевненого зв’язку необхідно розміщувати пристрої один від одного на відстані 2-3 см. Швидкість передачі даних при цьому складе 424 кбіт / с. Неважко помітити, що це істотно поступається можливостям, які надає той самий Bluetooth або Wi-Fi Direct. Але не все так просто.

Перша перевага NFC – швидкість з’єднання між пристроями становить приблизно 0,2 секунди. Саме тому інтерфейс і вирішили використовувати в системі безконтактних платежів – це швидко.

Друга перевага – низька вартість модуля NFC за рахунок його простоти, що дозволяє використовувати його навіть в бюджетних смартфонах.

Третій плюс – низьке енергоспоживання або його відсутність, якщо це пасивний NFC-модуль, як, наприклад, в пропусках або банківських картах.

NFC
Безконтактні платежі – найпопулярніший, але далеко не єдиний спосіб застосування NFC

Як ще використовується NFC?

Сполучення смартфона з навушниками і колонками, що підтримують NFC. Підключення відбувається буквально в один дотик, воно безпечне, аудіо передається без перешкод. Мінус один – занадто маленький радіус дії.

Спосіб підтвердження особистості – в електронних пропусках, учнівських чи студентських квитках, проїзних і ін. Залишити «пластик» на полиці в передпокої або в іншому одязі можна запросто, а от смартфон, швидше за все, ви вдома не забудете.

Електронні дверні замки з NFC-міткою – вони відмикаються, за допомогою смартфона або брелока, забезпеченого спеціальним кодом, що передається через NFC-модуль.

Різноманітні NFC-мітки з численними сценаріями використання. Їх можна розмістити в будинку, автомобілі та офісі, запрограмувавши сценарії: запуску конкретних програм, коли ви знаходитесь в певному місці і т.д. Можна навіть клеїти їх на візитки або стіни, щоб бажаючі могли швидко знайти потрібну інформацію.

Передача даних між смартфонами (Android Beam) – NFC дозволяє швидко передавати невеликі обсяги інформації на зразок посилань, не вдаючись до Bluetooth або Wi-Fi Direct. Не потрібно чекати, поки гаджети «побачать» один одного – досить прикласти два пристрої задніми панелями один до одного.

Ще один спосіб застосування NFC – бездротова зарядка невеликих гаджетів на зразок годинників та навушників. Технологія називається WLC і поки працює на невеликих відстанях з потужністю 1 Вт.

Читай наші новини в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button