Softnews

Стало відомо, чому стільникові оператори забороняють безкоштовну роздачу інтернету

Тарифи з безлімітним інтернетом користуються великою популярністю навіть з урахуванням того, що оператори можуть обмежувати швидкість мобільного інтернету. І якщо раніше такі тарифи окупалися за рахунок безкоштовної роздачі інтернету, то зараз більшість мобільних операторів її забороняють.


Розбираємося, чому мобільні оператори забороняють безкоштовну роздачу інтернету на інші пристрої.

Підвищене навантаження на мережу

Найбільші об’єми інтернет-трафіку витрачаються аж ніяк не на смартфонах. Завантаження ігор, перегляд фільмів і серіалів найчастіше здійснюються з комп’ютерів або ноутбуків, оскільки це зручніше і простіше для користувачів. Тому роздача безлімітного інтернету на інші пристрої в більшості випадків веде до того, що абонент починає витрачати більше трафіку, ніж зазвичай.

Якщо дозволити безкоштовну роздачу для всіх клієнтів, в результаті це призведе до підвищеного навантаження на мережу. А оскільки мережа володіє певною ємністю, підвищене навантаження стане причиною різних мережевих збоїв і проблем з інтернет-з’єднанням у інших користувачів. Так свою позицію пояснюють стільникові оператори.

Саме тому оператори обмежують швидкість на безлімітному інтернеті після скачування занадто великого обсягу даних і забороняють абонентам завантажувати файли через BitTorrent-клієнти. Заборона на безкоштовну роздачу безлімітного інтернету – це ще один спосіб знизити навантаження на мережу і обмежити споживання інтернет-трафіку.

мережа

Зменшення прибутку мобільних операторів

Не останню роль в питанні роздачі інтернету відіграє прибуток компанії. Користувачам простіше оплатити місячний безлімітний тариф, щоб користуватися ним на телефоні, а також роздавати на інші пристрої.

Однак для самого мобільного оператора це невигідно, тому в більшості операторів роздача безлімітного інтернету має фіксовану вартість. Якщо ж роздача інтернету заборонена зовсім, оператори намагаються замінити її продажем модемів для ПК і ноутбуків.

У більшості випадків наголос робиться саме на платну роздачу безлімітного інтернету. По-перше, підключити цю послугу можна, не виходячи з дому через особистий кабінет, по-друге, її також легко відключити після дня чи місяця використання.

Мобільним операторам відомо, що багато абонентів з безлімітними тарифами розраховують на роздачу інтернету, наприклад, щоб не підключати домашній інтернет для комп’ютера. Відповідно, і послуга по платній роздачі буде користуватися популярністю. У абонентів просто не залишиться іншого вибору, крім як підключити її або шукати не зовсім прості способи обходу обмежень.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button