Softnews

Популярний месенджер перестане працювати на iPhone, iPad mini та iPad 2

WhatsApp готується до відключення підтримки платформи iOS 9 – вона зникне в одній з наступних стабільних версій месенджера. Він перестане працювати на iPhone 4, iPad mini, iPad 2 і попередніх моделях пристроїв. Більшість популярних месенджерів вже досить давно відмовилися від підтримки iOS 9 – їм потрібна мінімум iOS 11.


WhatsApp розпрощається з iOS 9

Месенджер WhatsApp дуже скоро може перестати працювати на деяких смартфонах компанії Apple. За інформацією профільного порталу WABetaInfo, в одній з наступних його стабільних збірок буде відключена підтримка платформи iOS 9.

Відсутність підтримки iOS 9 фахівці WABetaInfo виявили в WhatsApp версії 2.21.5 beta. У розділі поширених запитань на сайті WhatsApp про скасування підтримки iOS 9 інформації поки немає.

Якщо Facebook, що володіє WhatsApp з лютого 2014 року піде на відключення в стабільній збірці месенджера, то актуальні версії додатка більше не зможуть отримувати власники смартфонів iPhone 4 і 4S (і старіших), а також планшетів iPad mini першого покоління, iPad 2 і iPad 3. Під ударом опиняться і користувачі плеєрів iPod Touch 5, і всі вони більше не зможуть створити новий обліковий запис або повторно підтвердити існуючі профілі.

WhatsApp
Терміни відключення підтримки iOS в стабільних збірках WhatsApp поки не призначені

Іншими словами, в разі переустановлення програми або спроби активації нового облікового запису на пристрої під управлінням iOS 9 месенджер просто перестане працювати.

Невелика втрата

Прем’єра iOS 9 відбулася в червні 2015 року, а перші пристрої на її основі з’явилися у вересні 2015 р. На момент публікації матеріалу система визнана застарілою – Apple просуває iOS 14 і готується до анонсу iOS 15 влітку 2021 року.

Система iOS 9, з моменту виходу якої пройшло близько п’яти з половиною років, більше не отримує оновлення. Останній великий апдейт до версії 9.3.5 вона отримала ще в серпні 2015 року, проте в червні 2019 року Apple довелося випустити для неї міні-патч 9.3.6, що усуває нестабільну роботу GPS на пристроях під її управлінням.

Пристроїв на базі старих iOS майже не залишилося
Пристроїв на базі старих iOS майже не залишилося

Згідно StatCounter, в березні 2021 року на частку всіх версій iOS нижче 12,4 доводилося 16,85% всіх активних мобільних пристроїв Apple – iPhone, iPad і iPod Touch. Портал david-smith.org призводить більш детальну статистику – за його даними, з 100% iPhone на iOS 9.x в березні 2021 р працювало лише 0,1% пристроїв. Щодо iPad, то частка iOS 9.x була значно вище – тут вона досягала 4,5%.

Подібне траплялося і раніше

Відключення підтримки колись популярної платформи, якою користувалися сотні мільйонів людей по всьому світу, для WhatsApp поступово стає традицією. Близько року тому, на початку лютого 2020 р месенджер перестав працювати на пристроях під iOS 8, яка вийшла влітку 2014 року.

Пристрої, які отримали підтримку iOS 10
Пристрої, які отримали підтримку iOS 10

Тоді ж з WhatsApp зникла підтримка прошивки Android 2.3.7 Gingerbread. Але тут слід уточнити, що вона з’явилася ще у 2010 році, і ще на той момент була визнана застарілою – всі без винятку смартфони та планшети на її основі давно не відповідають актуальним вимогам. В даний час Google поширює Android 11 і готується до прем’єри Android 12, бета-версія якого вже доступна для розробників.

В кінці грудня 2019 року WhatsApp втратив підтримку пристроїв під управлінням Windows Phone – повністю застарілої мобільної платформи, яка роками не одержувала оновлення. Microsoft остаточно визнала її мертвою восени 2017 року

Застарілі ОС розробникам не потрібні

Поки невідомо, що спонукало розробників WhatsApp виключити підтримку iOS 9. Також немає інформації, чому вони вирішили зробити це саме зараз, а не декількома роками раніше.

Так, наприклад, основні конкуренти месенджера досить давно не підтримують не тільки iOS 9, але й iOS 10, і це, в першу чергу, Viber. Месенджер запрацює виключно на пристроях під управлінням iOS 11 або Android 4.2 – гаджети з більш старими прошивками тепер «поза грою».

Signal, що вважається одним з найбільш захищених месенджерів у світі, виявився ще більш вимогливим до актуальності прошивки. Для роботи йому необхідна наявність на пристрої ОС Android хоча б версії 4.4 та iOS не нижче версії 11.1.

На тлі Signal, Viber і, в недалекому майбутньому, WhatsApp, Telegram має більш широкий спектр підтримуваних пристроїв. Месенджеру Павла Дурова, який пережив часті блокування, буде цілком достатньо iOS 9 і Android 2.3.

У лютому 2021 року CNews писав, що до кінця весни цього року WhatsApp відключить текстові повідомлення на мільярдах пристроїв по всьому світу, незалежно від версії їх прошивки. Це трапиться, якщо власники гаджетів відмовляться приймати нову політику безпеки, згідно з якою WhatsApp дасть сам собі право відправляти у Facebook розширену інформацію про акаунти користувачів. Вона буде використовуватися для поліпшеного таргетингу реклами.

Читай наші новини в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button