Названо причини того, чому більше не роблять телефони зі змінними акумуляторами

Треба прочитати

22,086Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Здавалося б, ще не так давно в кожному телефоні стояв знімний акумулятор. І це було дуже зручно, адже для його заміни не було потрібно нести гаджет в сервісний центр. Але з часом виробники один за одним почали відмовлятися від знімних батарей на користь монолітного корпусу. І причини такого рішення для багатьох досі залишаються неясними. Розберемося, чому телефони зі змінними акумуляторами більше не роблять.


Причина №1: габарити і функціональність

Мабуть, головна проблема смартфонів зі знімним акумулятором – це їх товщина. Між батареєю і «начинкою» пристрою потрібно встановлювати додатковий шар пластику, щоб власник, виймаючи акумулятор, попутно нічого не зламав. Чи потрібно говорити, що вільне місце під корпусом сучасних гаджетів зараз на вагу золота, адже люди хочуть і корпус тонший, і функцій побільше.

Кілька камер, сканери відбитків пальців і інші навороти давно стали новим стандартом, і все це потрібно примудритися розмістити в строго обмеженому просторі. В таких умовах чимось потрібно було жертвувати, і знімна батарея пішла під ніж.

Причина №2: дизайн

Презентабельний зовнішній вигляд смартфона для споживача не менш важливий, ніж його технічні характеристики. Середньостатистичний покупець завжди віддасть перевагу тоншому гаджету. Але справа тут не тільки в товщині. Наявність знімнної батареї – це гарантовано пластикова кришка, тому що вона повинна гнутися, зберігати форму і не ламатися при багаторазовій експлуатації. Як тільки від знімних акумуляторів відмовилися, у виробників з’явилося більше можливостей погратися з матеріалами – металом, склом та іншими.

Причина №3: ​​водонепроникність

Багато сучасних смартфонів можуть похвалитися непоганим захистом від вологи, а то і зовсім повною герметичністю корпусу. З знімною батареєю ні про яку водонепроникність не може бути й мови – під знімною кришкою буде купа щілин, а значить прощайте улюблені народом IP67 і IP68.

Причина №4: гроші

Ну і нарешті остання в списку, але далеко не сама малозначима причина відмови від знімних акумуляторів, – це гроші. Більшість сучасних гаджетів досить надійні, і можуть без особливих проблем працювати протягом багатьох років. Тільки ось літій-іонні батареї приходять в непридатність набагато раніше – їх максимальна ємність повільно, але вірно зменшується з кожним циклом зарядки.

На телефоні зі знімним акумулятором ця проблема вирішується просто – досить купити нову батарею, замінити її за хвилину самостійно і користуватися гаджетом далі. Але коли у власника на руках монолітний смартфон, заміна батареї сильно ускладнюється. Настільки, що більшість воліє просто купити новий телефон замість того, щоб возитися зі старим. А чим більше телефонів куплять, тим вигідніше виробникові.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Останні новини

Названа причина резкого подорожания интернета в Украине

Интернет в нашей стране может резко подорожать, прогнозирует Александр Федиенко, глава комитета цифровой и смарт-инфраструктуры Верховной рады Украины. Какой...

Більше схожих статей