Чи реально можна стежити за людьми через камеру і мікрофон смартфона

Треба прочитати

Навколо смартфонів ходить безліч різноманітних міфів і один з найпопулярніших – стеження за людьми через мікрофон і камеру. Наскільки він реальний і чи варто тримати мобільний гаджет подалі від себе, коли ви обговорюєте або займаєтеся чимось, що варто зберігати в конфіденційності? Давайте розбиратися.


Чи можуть стежити за вами через мікрофон і камеру

Чисто технічно так. Така можливість є. У теорії будь-який додаток, встановлений на вашому смартфоні і який отримав від вас необхідні права, може передавати дані третім особам. Однак, цього можна легко уникнути – досить лише забракувати доступ до потрібних функцій і не встановлювати сумнівний софт.

Так що, якщо ви скачаєте якийсь новомодний додаток і побачите, що він запитує доступ до фронталки або мікрофона – щось тут не чисто. Особливо в разі, якщо для коректної роботи програми він зовсім не потрібен.

Якщо ви хочете убезпечити себе і максимально захистити від прослушки – рекомендуємо заборонити доступ до мікрофона всім програмам. Однак, це означає, що ви не зможете користуватися аудіоповідомленнями, голосовим пошуком і іншими подібними фішками, пов’язаними із записом мови.

Багато популярних додатків, отримавши дозвіл на мікрофон, записують ваші розмови і використовують їх у своїх цілях. Найчастіше в маркетингових. Напевно у кожного траплялася ситуація, коли він щось обговорював з людиною, а потім брав в руки телефон і дивувався, коли бачив рекламу щодо предмету дискусії.

Чи варто боятися стеження

Якщо ви є звичайною людиною і не робите нічого протизаконного – ні. В іншому випадку користуйтеся старими кнопковими телефонами, які не мають доступу в інтернет і точно не будуть передавати інформацію про вас незрозуміло кому.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,087Фанитак
496Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Українцям розповіли, як можна стати боржником банку через банальну неуважність

Напевно, сьогодні в нашій країні не залишилося жодної людини, яка б не користувалася пластиковою карткою того чи іншого банку,...

Більше схожих статей