Українцям приходять дивні SMS з цифрами: далі йде дзвінок

Треба прочитати

22,085Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Безліч українців масово почали скаржитися на новий вид обману через інтернет, який швидко поширюється в країні. Жертва нібито виграє величезну суму грошей в лотерею, потім вказує свої особисті дані для «отримання призу», однак гроші не приходять, а йдуть з їх карти.


Варто уточнити, що шахрайська схема вкрай примітивна, проте вона працює і приносить творцям дохід. Сенс її простий – жертві на телефон приходить СМС-повідомлення про те, що вона виграла гроші в лотереї. Сума виграшу шестизначна, «щасливчик» нібито вже зараз може зателефонувати за вказаним телефоном і йому переведуть гроші. Якщо жертва передзвонить, то йому відповість «представник компанії», який попросить особисті дані для реєстрації переможця (індекс міста, адреса проживання та ПІБ). Після цього попросить «одержувача» передзвонити йому на інший номер, нібито для уточнення деталей. Потім «представник» заявить, що користувач повинен надати йому номер карти, на який буде переведена оплата. Після цього з людиною, яка вже передчуває майбутні покупки, зв’яжеться «генеральний директор лотереї», який скаже, що за правилами їх установи потрібно придбати якусь дрібноту, розплатившись з карти, куди прийдуть виграшні гроші. Ну а далі – справа техніки, у шахраїв є вся інформація, необхідна для злому рахунку людини.

Здавалося б – проста схема, на яку «не поведеться» жоден дорослий чоловік. Однак статистика звернень до поліції показує, що багато людей прагнуть легких грошей, і попадаються на вудку шахраїв.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Останні новини

Експерти склали ТОП-5 найдоступніших на ринку України смартфонів з кращими характеристиками

В 2021 році якісні смартфони є навіть в початковому сегменті. Однак, найчастіше їх важко знайти через величезну кількість непотрібу....

Більше схожих статей