Тільки вгору: чому 5G в Україні потрібно запускати лише на частотах вище 6ГГц

Зараз на головній

Боротьба за спектр для нового стандарту стільникового зв’язку розгорнулася не тільки в Україні. У багатьох інших країнах оператори полюють за частотами в нижніх діапазонах, навіть наважуючись на заміну мереж 4G на 5G. Але, як показує практика, найчастіше таке рішення виявляється безглуздим. GSMinfo вирішила розібратись, чому 5G має сенс запускати в Україні саме на високих частотах вище 6ГГц.


Чого українці чекають від 5G

Головне чого чекають всі українські абоненти від 5G – це значне зростання швидкостей передачі даних вище 1 Гб / сек і зниження затримок передачі пакетів (ping) до 1 мс. Саме такі характеристики хочуть отримати власники смартфонів з підтримкою цього стандарту. Але в дійсності абоненти часто розчаровуються реальністю.

Що є насправді

Найчастіше швидкості майже не відрізняються або трохи перевершують 4G. Ті ж 100-150 Мбіт / сек і затримки 10-15 мс можна отримати вже зараз, якщо у оператора працює технологія Carrier Aggregation, а на екрані горить значок 4G +. І справа тут зовсім не в високому завантаженні і браку ресурсів. Зараз пристроїв з підтримкою 5G поки не багато і стільникові станції відносно вільні.

Причому такі ж зведення приходять не тільки від операторів і абонентів. Нещодавно нам пощастило поговорити з одним із штатних фахівців компанії, що випускає устаткування для стільникових станцій. Реальність така, що результати вимірів для LTE і NR (так називається стандарт 5G) практично однакові в рівних умовах по смузі.

На практиці швидкості в 4G і 5G не сильно відрізняються

Якщо в лабораторних умовах запустити сучасну станцію 4G і заміряти швидкість передачі одним єдиним смартфоном, а потім в цій же смузі частот при тих же інших параметрах запустити 5G і ще раз підключитися тим же смартфоном – швидкості в обох стандартах будуть майже однаковими.

Навіщо ж тоді взагалі придумали 5G? Насправді, сенс створення 5G в тому щоб, дати можливість операторам запускати станції в високих частотних діапазонах на більш широких ділянках спектру. Практика експлуатації існуючих стандартів показала, що стільниковим компаніям не вистачає ресурсів в спектрі нижче 6ГГц. А на роботу в більш високих діапазонах стандарт LTE не пристосований.

На відміну від 4G, новий стандарт 5G може працювати на більш широких каналах

Крім того, в 4G є обмеження по ширині одного каналу (20 МГц) і сумарній смузі в технології 4G + (до 120 МГц в залежності від виробника). З стандартом 5G оператори зможуть запускати мережі в смузі в кілька сотень МГц.

Реальність така, що мережі 5G потрібні головним чином для розвантаження мереж 4G в місцях з високою щільністю абонентів. І це потрібно самим стільниковим компаніям. Отримати високу ємність і швидкості для абонентів можна лише на частотах вище 6ГГц. Гнатися за запуском 5G на використовуваних зараз частотах не має ніякого сенсу.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,087Фанитак
497Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Експерти розповіли, що потрібно оперативно робити, якщо ваш смартфон зламали

Причиною уповільнення роботи смартфона і дивацтв у його роботі можуть бути зовсім не зайві кілька гігабайт фото в пам'яті,...

Більше схожих статей