Зламали акаунт Facebook, Gmail, або UKR.NET: українцям розповіли як діяти

Треба прочитати

22,086Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

В один прекрасний день ви раптом виявили що більше не можете увійти в свій аккаунт. Будь-які спроби ввести логін і пароль до успіху не приводять. Аккаунт може бути будь-яким: Facebook, Gmail, ukr.net, чи будь яким іншим. Ви в паніці і не знаєте що робити.


Що робити?

Пробуйте всіма доступними способами відновити пароль. Знайдіть заповітну кнопку відновлення. Якщо зловмисники не встигли поміняти електронну пошту або телефон (а в деяких акаунтах телефонний номер без підтвердження поміняти неможливо) то є шанс, що ви відновите свій пароль. Але буває, що відновити не вдається, тоді переходимо до наступного кроку.

Відновлення паролю в Gmail

В першу чергу вам необхідно попередити тих людей, з ким ви маєте будь-які контакти через ваш особистий кабінет, наприклад друзів в соціальних мережах або партнерів по бізнесу, які є ваших друзях в Facebook, або в адресній книзі Gmail, чи UKR.NET. Шахраї можуть попросити в борг у ваших друзів, а партнерам дати підроблений рахунок для оплати чого-небудь.

Якщо зламаний акаунт був прив’язаний до електронної пошти, то перевірте її доступність, якщо доступна, то змініть паролі. Та й взагалі, потрібно перевірити всі акаунти і поміняти в них паролі. Ні в якому разі не можна використовувати один пароль на всі входи.

Також не забудьте перевірити підключені пристрої (наприклад в інтернет-банку або акаунті Google) – раптом з’явилися нові пристрої, які вам не належать. В цьому випадку їх потрібно видалити.

Наступним кроком – пишіть лист в технічну підтримку з проханням заморозити ваш обліковий запис на час. Також уточніть способи відновлення пароля: можливо вам запропонують відправити документи і зробити селфі з паспортом, щоб відновити потрібні дані.

Якщо зламали сайт, який пов’язаний з фінансами, то в першу чергу телефонуйте і блокуйте ваші рахунки.

Як захиститися від злому?

✅ По можливості обов’язково використовуйте двохвакторну авторизацію: коли при вході вам необхідно ввести ще і SMS код. Це надійно захищає від злому і бажано, щоб на тому телефоні де приходить SMS не було Інтернету.

У такому випадку вас зламати можливо буде тільки в тому випадку, якщо клонують сімкарту, що зробити дуже складно;

✅ Дивіться уважно де вводите логін і пароль бо дані доступи успішно можуть бути виманені за допомогою фішингу (риболовлі). Вам приходить лист або повідомлення про те, що вам прийшло термінове повідомлення в соціальній мережі.

Ви натискаєте на посилання, зовні сайт буде виглядати 1 до 1 до оригіналу, вводите свій логін і пароль і нічого не відбувається. А хакери тим самим вже отримали ваші дані, які ви ввели на підробленому сайті.

Перевіряйте адресу сайту, бажано вбиваючи його в пошуковик: якщо в URL адресі буде спеціальна помилка (наприклад google.com можуть поміняти на gooooggglle.com), то ви потрапили на підроблений сайт.

✅ Не варто авторизуватися на пристроях, які вам не належать: можливо навіть на телефоні вашого друга стоїть програма, яка перехоплює дані, а він сам про це не знає. Хакери теж вибагливі – в якихось випадках вони перевірять ваш аккаунт і ви можете стати їм просто не цікаві (наприклад, якщо у вас немає ніяких контактів і друзів).

Будьте уважні! Також використовуйте складний пароль в якому крім букв будуть різні символи:! $%; / ^ * () {}, Цифри і різний регістр букв. Таким чином, пароль буде складніше отримати методом перебору.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Останні новини

Киевстар разрешил “безлимитно” следить за другими абонентами

Начиная со следующей недели, Киевстар улучшит свою популярную услугу, которая позволяет вам следить за абонентами, за которых вы переживаете,...

Більше схожих статей