Hardnews

Чому мобільний Інтернет повільніше, ніж зазвичай і як поліпшити швидкість

А ви знаєте, що швидкість 4G технічно може бути до 300 мегабіт в секунду.


На ділі ж, у більшості українців 4G працює на швидкості 10-50 мегабіт в секунду, і то це вже велика радість.

Нагадаємо, що зі швидкістю 10 мегабіт / сек файл викачуватиметься не більше ніж з 1.5 мегабайт / сек.

Але чому так? В чому причина?

Причин тут декілька. Якщо всім абонентам дати максимальну швидкість, то сильно зросте навантаження на обладнання оператора і швидкість все одно поділиться між усіма абонентами.

Також впливає дальність до найближчої антени і завантаженість мережі. Наприклад якщо ви живете в мікрорайоні де багато висотних будинків, то Інтернет 4G може падати до 2-х мегабіт в секунду. Тобто швидкість просто ділиться між іншими абонентами.

Також висока швидкість, за фактом, смартфону не потрібна і особливої ​​різниці між 10 мегабіт і 20 мегабіт буде непоміченою.

Багато мобільних операторів можуть обмежувати швидкість Інтернету для мобільних пристроїв, але якщо ви використовуєте 4G Wi-Fi роутер для дому, то швидкість може бути помітно вище.

Відомо кілька таких випадків, коли від одного оператора Інтернет в смартфоні показував максимум 5 мегабіт / сек, а інша сімкарта, яка була вставлена ​​в стаціонарний 4G модем видавала 25 мегабіт в тому ж приміщенні.

Як підняти швидкість Інтернету в мобільному?

Якихось специфічних способів немає. Іноді буває навіть так, що в одній частині будинку швидкість хороша, в іншій вона падає.

Але є декілька порад, як розвантажити канал Інтернету:

  • Вивантажуйте з пам’яті смартфона всі запущені програми, якими ви в даний момент не користуєтеся. Можливо вони в тлі можуть бути підключені до мережі і виконувати будь-які дії;
  • Вимкніть синхронізацію. Можливо через повільне з’єднання вона також проходить в тлі і може займати тривалий час і звужувати канал;
  • На швидкість може також впливати різні перешкоди, які можуть бути від антени до абонента.

Також іноді допомагає перезавантаження смартфона або ж зміна типу мережі, якщо Інтернет зовсім повільно працює на 4G, то варто в налаштуваннях мобільних підключень примусово змінити його на 3G, хоч там і швидкість в десятки разів менше, але її вистачить щоб перевірити пошту або відповісти на повідомлення .

Якщо ви використовуєте стаціонарний пристрій (Wi-Fi роутер з сімкартою) для Інтернету, то можливо потрібно придбати більш потужний пристрій або ж поліпшену антену.

Також багато операторів можуть встановлювати обмеження на швидкість коли ви на короткий час використовували багато трафіку або ж якщо на безлімітному тарифі занадто активно користуються Інтернетом.

Якщо ж у вашій квартирі погано працює мобільний Інтернет, то можливо допоможе звернення до оператора.

В іншому випадку – можна спробувати переключитися на іншого оператора зі збереженням номера.

До речі, перевірити чи обмежує оператор швидкість до зовнішнього Інтернету досить просто: потрібно знайти будь-які ресурси оператора і спробувати завантажити що-небудь з них (наприклад у багатьох операторів є свої безкоштовні ресурси, де можна скачати, наприклад драйвер до модему).

Просто порівняйте швидкість.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Чи можна постійно підзаряджати смартфон і на що це впливає

В минуле

Google випустив першу версію Android 12

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle