Статті

Як заставити смартфон на Android споживати менше енергії

Проблема розрядки в стані сну довгий час залишалася ганьбою Android -смартфонів. Це відбувалося через фонову роботу додатків, що не засинали разом з апаратом, а продовжували споживати енергію. Однак починаючи з Android 6.0 в ОС з’явився новий інструмент під назвою Doze, який вміє блокувати роботу вбудованого і стороннього ПО. Ось тільки, як показала практика, далеко не всі знають про його існування, не кажучи вже про те, щоб розуміти, як він працює. Заповнюємо прогалину.

Насправді Doze не робить нічого надприродного. Він просто не дає програмам безупинно працювати у фоновому режимі, дозволяючи їм активуватися тільки час від часу, наприклад, щоб оповістити користувача про щось важливе. При цьому чим рідше ви берете смартфон в руки і будите його, тим рідше Doze дозволяє додаткам прокидатися. Однак по замовчування Doze поширює свою дію не на всі програми, вимагаючи внести їх в чорний список вручну.

Як відключити фонову роботу додатків на Android

  • Для цього перейдіть в «Налаштування» – «Батарея» – «Економія заряду батареї»;

  • У випадаючій вкладці виберіть «Не економлять заряд»;
  • Тепер, по черзі натискаючи на іконку кожної програми, активуйте параметр «Економити».

Ця дія змусить додатки підкорятися Doze, який блокуватиме їх роботу у фоновому режимі. Однак будьте уважні: режим може конфліктувати з деякими програмами. Наприклад, через блокування фонової активності мобільний клієнт «Приватбанку» або OLX може розвантажуватися з пам’яті, а потім перешкоджати повторній авторизації. Справа в тому, що сервера бачать, що ви увійшли і не виходив з програми, а смартфон вже вивантажив його з пам’яті. Щоб уникнути подібних ситуацій, потрібно відключити економію енергії для важливих додатків.


Читай нас в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button