Статті

Чи варто встановлювати антивірус на Android?

В інтернеті ходить думка, що пристрої на операційній системі Android піддаються вірусним атакам частіше, ніж пристрої на iOS. Програють вони в цій боротьбі, або подібні слова не більше ніж міф? Спробуємо розібратися в цьому матеріалі, відповівши на кілька популярних питань.


Як можна підчепити вірус на телефон?

Заразити пристрій вірусом можна точно таким же шляхом, як комп’ютер на Windows: через Інтернет. Найбільш часті шляхи: відкрити надіслане шахраєм посилання, скачати вірусний додаток або документ будь-якого формату з стороннього джерела. Вірус не можна підхопити через кабель або по Bluetooth, тільки якщо ви не передаєте цими способами заражені файли.

антивірус

Чи існують заходи профілактики для захисту від вірусів?

Так, але вони, як і будь-які профілактичні заходи, не дають стовідсоткової гарантії:

  • Не відкривайте посилання з незнайомих джерел, навіть якщо воно прийшла від знайомого – спершу уточніть, що це. Також перевірте чи сторінка товариша не зламана.
  • Використовуйте тільки офіційний магазин додатків, що підходить для вашого бренду. У ньому всі розробники проходять перевірку, і шанс завантажити погану програму дорівнює практично нулю.
  • У розділі “Безпека” натисніть тумблер навпроти рядка “Установка ПО зі сторонніх джерел” (назва може відрізнятися в залежності від моделі телефону). Тоді, наприклад, ваша дитина не зможе випадково завантажити і встановити щось шкідливе.
  • Встановіть блокувальник реклами, він захистить від випадкового переходу на рекламні посилання. Виберіть програму з високим рейтингом в офіційному магазині.

Це мінімум, який варто врахувати при бажанні зберегти свої дані і не поділитися ними з інтернет-шахраями.

Так чи варто встановлювати антивірус на Android?

Для більшості користувачів, які дотримуються правил, що перераховані в попередньому розділі – встановлювати додатковий антивірус не обов’язково. Їм цілком достатньо системного сканера, який автоматично перевіряє всі їхні дії, здійснювані на пристрої.

Якщо ж користувач просунутий, наприклад, встановлює на смартфон root-права, оновлює прошивку через стороннього розробника, викачує додатки не з Play Маркета або App Gallery – кращі встановити антивірус і періодично контролювати його роботу.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Дізнавайтеся про методи підвищення заробітку для підприємців на курсі від досвідченого постачальника

В минуле

ТОП додатків, які допоможуть ефективно скинути вагу

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle