Softnews

Почастішали випадки крадіжки грошей в українців через Google

google

Українські користувачі інтернету все частіше звертаються в поліцію за фактом розкрадання коштів, при цьому шахраї використовують елементарну схему, застосовуючи сервіси Google. Експерти розповіли, як можна спробувати повернути гроші, якщо ви потрапили в подібну ситуацію.


Як показує практика, сучасні шахраї швидко підлаштовують свої чорні схеми для крадіжки грошей під сучасні сервіси та можливості. Зараз вони активно почали використовувати спеціальні інструменти компанії Google, наприклад «Google Форми», щоб виманювати у довірливих людей фінансові паролі і доступи. Робиться це надзвичайно просто – злочинці дізнаються поштові скриньки активних користувачів, а потім роблять розсилку листів від імені великих компаній, відомих в Україні. Наприклад, використовують назви великих банків, власників соціальних мереж і спеціальних сервісів. У листі міститься текст, а також посилання на «Гугл Форму». Шахраї просять пройти опитування, взяти участь в акції, розглянути пропозиції – використовуються найпростіші, але ефективні заявки, які “чіпляють” людей. Перейшовши в «Форму», людина бачить опитувальник з простих питань, серед яких як би випадково попадаються запити на конфіденційні відомості – номер банківської карти, CVC-код, номер телефону. Отримавши ці відомості, шахраї зламують банківські акаунти жертв і привласнюють кошти.

У постраждалих в такій ситуації є невеликий шанс повернути викрадене. Для цього потрібно залишити заявку в своєму банку про те, що ваш рахунок пограбували, потім написати заяву в поліцію. Правоохоронці почнуть пошук злочинців, якщо виявлять їх, то факт розкрадання коштів буде підтверджений і банк може повернути втрачені кошти на рахунок.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Киевстар изменил правила пользования интернетом для всех тарифов

В минуле

«Ощадбанк» запустив затребувану послугу для споживачів газу

В майбутнє

Також буде цікаво