Softnews

Експерт розповів, на яких сайтах не можна залишати свій номер телефону

Фахівці попереджають, що на інтернет-сайтах деяких типів ні в якому разі не можна «світити» свій номер телефону. Якщо ви це зробите, то потім постійно будете відбиватися від настирливих пропозицій, спам-розсилки, «холодних дзвінків» і інших неприємностей.


Причина такої обережності проста – безліч неблагонадійних організацій з власним сайтом в інтернеті можуть продати ваші дані на «чорному ринку». Там різні шахрайські команди збирають бази даних з «реальних людей», чий телефон дійсно використовується, а не зареєстрований для будь-якої незаконної діяльності. Після цього за номерами, які потрапили в базу даних, починаються дзвінки з пропозиціями послуг або просто вимаганням грошей під тими чи іншим приводом. Однак це не єдиний сценарій, який може бути розіграний з телефоном користувача, який залишив свій номер в «невідповідному місці». Розберемо їх докладніше.

По-перше, не варто залишати номер на сайтах мікрофінансових організацій, посередницьких компаній, які займаються наданням кредитів і допомоги по ним. Якщо ваш телефон потрапить в їх базу, то можете бути впевненими – не мине й дня, коли до вас не подзвонить електронний помічник з пропозицією взяти позику, а також прийде СМС-повідомлення з текстом «вам схвалений кредит». Подібні організації діляться один з одним інформацією про «гарячих клієнтів», тому дзвонити вам будуть багато і з різних номерів. По-друге, не показуйте свої дані на сайтах-агрегаторах послуг. Це спеціалізовані сервіси, які займаються підбором пропозицій по певним критеріям – страхування, юридичні консультації тощо Якщо ви залишите там номер, то вас «завалять спамом» – пропозиціями від компаній, рекламними буклетами та іншими подібними повідомленнями. Для них це не складе ніяких зусиль – дзвінки і СМС розсилаються через спеціальні бот-програми, а ось вам витримувати натиск цих повідомлень буде дуже неприємно. По-третє, обходьте стороною сайти невідомих компаній і незрозумілих організацій. Великим фірмам немає сенсу робити вам неприємно – вони дорожать своєю репутацією і не будуть опускатися до дрібного маркетингу, а ось організації-одноденки однозначно продадуть ваш телефон шахраям, щоб заробити.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

«ПриватБанк» оголосив про новорічні вихідні, скорочені дні та відпустку

В минуле

У PS5 з’явився конкурент, на якому можна підігріти їжу

В майбутнє

Також буде цікаво