Hardnews

Facebook вирішив просканувати мозок своїх користувачів

facebook

Команда інженерів Facebook займається розробкою інструменту, який дозволяє зчитувати думки людей і переводити їх в певні дії. Про це повідомляє портал BuzzFeed News з посиланням на аудіозапис внутрішнього наради керівництва соцмережі.


На минулих зборах технічний директор Майк Шрепфер повідомив, що датчик, який розробляється соцмережею, здатний “приймати нейронні сигнали, що виходять від мозку, що рухаються вниз по спинному мозку вздовж руки, до зап’ястя“. За його словами, технологія могла б використовуватися для допомоги при наборі тексту, утримання віртуального об’єкта або управління персонажем у відеогрі.

Однак поки невідомо, коли розробка побачить світ. “Порівняно невеликі наголовні пристрої дозволяють силою думки вибирати один з двох або навіть чотирьох варіантів, – зазначає IT-експерт Олександр Баулін. – Але з чотирьох варіантів простіше вибрати свайпом. Або рухом очей, якщо ми доживемо до досконалої версії Google Glass. А ось з читанням думок у нас поки великі складності і навіть інвазивні сенсори або пристрої з охолодженням датчиків до низьких температур – щоб прибрати шуми – поки не дозволяють розібратися – як ми думаємо, як зіставити нашу мозкову активність зі словами“.

Крім того, Facebook працює над новим сервісом, який автоматично буде скорочувати великі тексти і новини. Підбірка найважливіших матеріалів буде оформлятися у вигляді маркованого списку і озвучуватися голосовим помічником. Робоча назва нового сервісу – TL; DR (англ. Too long; didn’t read – “занадто довго, не прочитав”). “Реферування текстів – цілком реально, – продовжує Баулін. – Є популярний алгоритм GPT3, який вчиться” розуміти” про що текст, а звідси два кроки до реферування”.

Нова технологія могла б використовуватися для допомоги при наборі тексту

У Telegram вже є канал, який працює рівно за тією ж схемою, яку планує ввести Facebook. Там штучний інтелект самостійно генерує новини, орієнтуючись на матеріали відомих  ЗМІ.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Чому небезпечно підбирати знайдені смартфони

В минуле

Android-смартфони тепер будуть актуальними довше

В майбутнє

Також буде цікаво