Softnews

Користувачі радять видалити Приват24 з телефонів: а чи потрібно?

Людська недовіра до сучасних технологій іноді може заходити за межі розумного. Так сталося і з додатком Приват24 – багато користувачів настійно рекомендують видалити його зі смартфона. Аргументи на користь цієї теорії різняться: деякі звинувачують програму в крадіжці даних, деякі – в стеженні.


Причин для видалення Приват24 у користувачів знайшлося багато. Найбільш сором’язливі звинувачують додаток в тому, що він займає забагато місця, а деякі взагалі впевнені в тому, що він “краде” гроші українців.

Давайте розберемося, чому деякі рекомендують видалити Приват24 з телефону, і чи правдиві їхні претензії до додатку. Ми зібрали найпопулярніші теорії, які на 99% позбавлені сенсу.

Після прив’язки номера до Приват24 з’являються небажані дзвінки

Деякі користувачі відзначали, що після прив’язки номера до Приват24 їм почали частіше дзвонити компанії з рекламою своїх послуг, інші банки з проханнями оформити кредит або скористатися додатковими послугами, а також шахраї з сумнівними пропозиціями.

Приват24

Подібне припущення хоч і може виглядати правдоподібно, але ніяких підтверджень не має. Немає ніяких доказів, що підтверджують, що саме прив’язка номера до Приват24 стала причиною появи небажаних дзвінків. Користувачі залишають свої номери всюди, починаючи з оголошень на OLX і закінчуючи наданням своїх контактних даних службам доставки.

Стеження за користувачами

Головне питання, яке хвилює користувачів, полягав в тому, навіщо ПриватБанку стільки дозволів. Додаток вимагає доступ до камери, мікрофона, місця розташування, пам’яті і дзвінків. Відповідний привід для звинувачень у стеженні, однак, якщо розібратися, всі дозволи Приват24 необхідні для зручності самих клієнтів.

Наприклад, відстеження місця розташування користувача потрібно для показу прилеглих банкоматів і відділень банку. Мікрофон і дозвіл на дзвінки потрібні, щоб дзвонити в банк прямо з програми. Дозвіл на фотозйомку необхідний, щоб фотографувати QR-коди, за допомогою яких можна оплачувати квитанції ЖКГ, податки і штрафи. Без участі користувача камеру неможливо активувати, зробити це самостійно додаток не може.

Приват

Для тих, хто продовжує наполягати на стеженні, є просте рішення. Більшість дозволів можна заборонити в налаштуваннях програми. Залишити потрібно тільки ті, що необхідні для коректної роботи Приват24.

Додаток небезпечний, з нього легко вкрасти гроші

Значна частина користувачів говорить про свою недовіру до мобільного додатку. На їхню думку, шахраї легко можуть вкрасти гроші, якщо отримають доступ до смартфону, і ніякі паролі або ідентифікація особистості по відбитку їх не зупинить. Рішенням проблеми вони бачать у використанні веб-версії Приват24 через браузер на комп’ютері. Однак обидві теорії помилкові:

  1. Пароль або відбиток пальця при вході в Приват24 гарантують високу ступінь збереження грошових коштів користувача. Крім того, періодично додаток вимагає вводити пароль заново.
  2. Веб-версія не є абсолютним гарантом безпеки, якщо користувач не прийме спеціальні заходи (запустить браузер в ізольованому середовищі з відключеними розширеннями і т.д.).

Приват24 працює у фоновому режимі і витрачає заряд батареї

Для постійного оновлення даних Приват24 може працювати у фоновому режимі. Однак ця активність не споживає стільки заряду, скільки думають користувачі.

Переконатися в цьому можна в налаштуваннях телефону, в розділі «Витрата заряду батареї» (назва цього розділу залежить від моделі телефону). Якщо ж користувача не влаштовує робота програмами у фоновому режимі, її можна відключити в налаштуваннях управління додатками.

Висновок

Ми розглянули найпоширеніші аргументи на користь видалення Приват24, і жоден з них не підтвердився реальними фактами. Тому видаляти додаток і позбавляти себе можливості з зручністю приймати і відправляти платежі як мінімум нерозумно.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button