Статті

Чи можна вкрасти гроші, знаючи тільки номер банківської карти?

Кредитна карта

Деякі люди з легкістю дають свій номер карти, щоб їм перевели гроші. Хтось, навпаки, всюди підозрює нечисте і не дає номер карти, а то і взагалі користується лише готівкою.


Хороша новина: серйозної небезпеки роздача номера карти не несе.

Погана новина: все ж є мікроскопічна ймовірність стати жертвою шахраїв, які знають номер вашого “пластику”.

Чому номер карти не становить серйозної небезпеки?

Кредитна карта

Давайте розберемося з номером картки без CVC-коду. Знаючи номер, неможливо зняти гроші або розплатитися десь з чужого рахунку. Офлайн-покупки вимагають фізичної наявності картки або прив’язки до телефону з NFC. Без доступу до мобільного телефону, який прив’язаний до карти, неможливо прив’язати до телефону чужу картку.

Для онлайн-покупок і онлайн-переказів на сайтах потрібне підтвердження по смс або за допомогою пуш-повідомлення. Тобто навіть номера CVC часто недостатньо.

До речі, в CVC-номері – всього 3 цифри. Їх можна підібрати як вручну, там і автоматичним перебором. Але якщо шахраї будуть перебирати номери CVC і намагатися провести успішну операцію, спочатку вони багато-багато разів вб’ють не ті цифри. І після певного числа невдалих спроб банк заблокує картку.

Чому деяка небезпека все ж є?

Багато років тому були сайти, де можна було розплатитися карткою, знаючи CVC-код, але не підтверджуючи нічого телефоном. Зараз такі сайти старанно очищаються наглядовими органами, платіжними системами, банками. І так у всіх країнах. Як правило, якщо таку опцію на якомусь сайті ставлять, працює вона до першої скарги.

Однак мізерна ймовірність втратити свої гроші все ж є. Проблема в так званих “дірках” в безпеці. Це коли якийсь сайт або додаток і їх партнер в платежах допускають якусь помилку.

Нещодавно чоловік розповів ось яку історію на сайті vc.ru. Якийсь незнайомий чоловік сплатив курси англійської, ввівши довільний номер карти і неправильний CVC-код. Пізніше розгорівся невеликий скандал і цю “дірку” прикрили. Але ніхто не може гарантувати, що подібна неприємність повториться з якимось іншим сайтом.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

5 помилок, які здійснюють українці біля банкомату

В минуле

Користувачі радять видалити Приват24 з телефонів: а чи потрібно?

В майбутнє

Також буде цікаво