Hardnews

Українцям розповіли, чим небезпечне синє світло від екранів смартфонів

смартфон синє світло

Синє світло – це світлова хвиля, яка є найкоротшою в світловому спектрі. Вона володіє найбільшою енергією і інтенсивністю розсіювання. Практично всі гаджети в даний час випромінюють синє світло, так як для їх підсвічування використовуються світлодіодні і люмінесцентні лампи. Чим же небезпечне синє світло, що випромінюється пристроями.


Синє світло гаджетів, або, так зване, HEV-випромінювання, має ряд недоліків, які негативно впливають на організм. Синє світло погано впливає на сітківку ока, викликаючи в ній фотохімічні реакції, які руйнують фоторецептори і клітини пігментного епітелію сітківки (ці процеси незворотні), – пояснюють медики.

HEV-випромінювання викликає передчасне старіння шкіри і її пігментацію. Також штучне синє світло знижує вироблення мелатоніну (гормону сну) в нічний час і викликає безсоння.

Якщо протягом довгого часу використовувати гаджети, може розвинутися синдром сухого ока, дистрофія центральної зони сітківки, швидка стомлюваність очей, зниження гостроти зору

На думку лікарів, оптимальний час використання гаджетів – денний. При цьому необхідно кожну годину відволікатися від монітора хоча б на кілька хвилин. Також рекомендується за 2-3 години до сну припинити користуватися всіма пристроями.

AirPods Max

Захиститися від синього світла або хоча б зменшити його вплив можна за допомогою спеціальних комп’ютерних окулярів з жовтим світлофільтром, який поглинає синє світіння РК-екранів.

Фахівці також рекомендують робити перерви під час роботи за комп’ютером. Встаньте, походіть, подивіться вдалину – одним словом дайте тілу і очам розслабитися. Намагайтеся не використовувати гаджети в нічний час, щоб не порушувати біологічні ритми організму. Скоротіть час перебування в соціальних мережах.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

PlayStation 5 Pro зможе запускати VR-ігри при 120 кадрах в секунду

В минуле

Обережно, шахраї – як від імені Viber «розводять» людей на гроші

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle