Мільйони Android-смартфонів залишаться без доступу до сайтів

Зараз на головній

У 2021 році на значній частині смартфонів перестануть відкриватися багато сайтів. Про обмеження доступу повідомляє видання Android Police.


За словами журналістів, мова йде про Android-смартфони, програмне забезпечення яких не оновлювали з 2016 року. Проблема полягає в тому, що з осені 2021 року спливає сертифікат дії Let’s Encrypt і компанії IdenTrust, яка з 2015 року ввела перехресний підпис для сертифікації сайтів з шифруванням. Стандарт підтримується Windows, macOS, Android і більшістю платформ.

На сайті Let’s Encrypt йдеться, що договір з IdenTrust закінчується 1 вересня 2021 року і компанії не збираються його продовжувати. У зв’язку з цим браузери і операційні системи без кореневого сертифіката безпеки не зможуть відкривати багато сайтів, які підтримуються Let’s Encrypt. Журналісти відзначили, що операційні системи – Android 7.0 і більш ранні версії – залишаться без доступу до мільйонів сайтів. При цьому в актуальних версіях Android підтримка сертифіката безпеки вбудована за замовчуванням.

За відомостями журналістів, частка смартфонів, які працюють на базі застарілих версій Android, становить понад 30 відсотків від загального числа апаратів на базі ОС від Google . До сайтів, сертифікованих Let’s Encrypt, відносяться близько 30 відсотків від усіх ресурсів в мережі.

Автори помітили, що власники смартфонів повинні будуть оновити свої пристрої. Також в матеріалі йдеться, що на старих Android-апаратах можна буде використовувати браузер Firefox, який має вбудовану підтримку сертифікатів Let’s Encrypt.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,088Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Сотовый оператор «lifecell» запустил лучший на рынке тарифный план по очень низкой цене

Мобильный оператор Lifecell, не оставляющий попыток догнать остальных операторов «большой тройки», не перестает радовать абонентов дешевыми тарифами. Такими, как...

Більше схожих статей