Дзвонять, а потім скидають: чого не можна робити ні в якому разі

Зараз на головній

Шахрайство прогресує з кожним роком і вже давно встигло закинути кігті в сучасні технології. Одним з видів таких махінацій є дзвінки номерів, після чого шахрай скидає дзвінок.


Навіщо вони дзвонять, а потім скидають?

Всього є кілька видів таких злочинів. Одним з найнешкідливіших вважається дзвінок з незнайомого номеру, а потім моментальне скидання. Так, власник телефону просто не встигає дійти до нього або дістати з кишені. Внаслідок цього, людина вирішує передзвонити, а на іншому кінці телефону підключена платна послуга. Тобто за дзвінок можуть зняти досить пристойні суми.

Але є свого роду протиотрута. Якщо у власника нульовий баланс, то шахрай просто-напросто не зможе нічого зняти з його рахунку. В цьому випадку махінація не вдається. Ось чому це можна назвати самим нешкідливим способом шахрайства.

Інша ситуація

В останні кілька років одним з найбільш популярних видів шахрайства стали дзвінки по телефону. Недоброзичливці можуть доволі просто відновити чужу сім-карту. Зазвичай для цього потрібен паспорт або код, але для зручності існує інший спосіб: власник може назвати 3 останні номери, на які він дзвонив, після чого він отримує доступ до сім-карті. Шахраї діють у такий спосіб:

  1. Роблять дзвінок з невідомого номеру, а потім швидко скидають.
  2. Чекають вхідного дзвінка від власника сімки.
  3. Роблять ще 2 дзвінка (зазвичай на наступний день або через кілька годин) і знову вичікують відповідного виклику.
  4. Після цього вони зв’язуються з оператором і вказують три номери, з яких вони дзвонили.
  5. В результаті оператор дає їм доступ до сімки, а її вже можна використовувати для зняття коштів з банківської карти. Так виходить через те, що сімки часто прив’язані до карти, тому їх можна використовувати в банкоматі.
  6. Зловмисник підходить до банкомату, натискає «Вивести гроші без банківської карти» і вводить номер сім-карти в банкомат.

Що робити?

По-перше, не передзвонювати. З кожним відповідним дзвінком серйозно зростає ризик втрати своїх коштів.

По-друге, якщо часті дзвінки вже набридли, слід вбити цей номер в пошуковик Google, та перевірити його, можливо інші абоненти вже повідомляли про нього.

По-третє, можна встановити спеціальні додатки, типу Who Calls, який самостійно проводить таку перевірку і відсіває недоброзичливців. Власнику прийде сповіщення, що даний номер становить загрозу і що йому краще не передзвонювати.

Рекомендації

Щоб часті дзвінки не відволікали від важливих справ і не провокували на відповідь, можна додати номер зловмисника в Чорний список. Після цього власник не стане отримувати ніяких СМС і дзвінків.

Якщо вхідний дзвінок був моментально скинутий, велика ймовірність, що на тому кінці сидить шахрай і чекає відповіді. Передзвонювати в такому випадку не варто.

Постійне ігнорування недоброзичливців призведе до того, що вони перестануть дзвонити на даний номер. Вони знову зроблять свої спроби, але вже з іншими користувачами.

У шахраїв є якась стратегія. Вони не дзвонять через кожні 5-10 хвилин, щоб не викликати підозр. Так, може пройти 3 дні і від ворога пролунає новий дзвінок. В результаті за 2 тижні власник встигне отримати кілька таких дзвінків.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,968Фанитак
508Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей